SNOWBOARD.PL snowboard
SNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeria
wyjazdySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaporadnikSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklep onlineSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriagiełdaSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklepySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaforumSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriafotoSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriakamerySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galerialinkiSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriatapetySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaKlubowicze
SNOWBOARD.PL snowboard deski snowboardowe wyjazdy sklep galeria
 Forum  (zaloguj się)
sprzęt snowboardowy » serwis sprzętu » smarowanie nowej dechy - czy aby napewno?

Pokaż: Dzisiejsze listy | Listy bez odpowiedzi | Szukaj
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
Trzavolta
Trzavolta
Wypowiedzi: 3523

Odp: smarowanie nowej dechy - czy aby napewno?2013-09-23 21:06
Fabryczny smar i owszem jest ale jest nakładany na zimno, a mimo wszystko to pierwsze smarowanie warto zrobić na gorąco. Zwłaszcza jak jedziesz gdzieś na kilka dni.
 Odpowiedz
Szuma89
Wypowiedzi: 15

Odp: smarowanie nowej dechy - czy aby napewno?2013-09-24 17:13
Ok ale piszecie tu o żelazku i cyklinie a co z jakimiś szczotkami? Czytałem o miedzianej i jakiejś miękkiej z włosia

Edit: nawet laska z filmiku szczotkowała deche ;)

[Modyfikowane: 2013-09-24 17:14]

Odpowiedz
weasel
weasel
Wypowiedzi: 1864

Odp: smarowanie nowej dechy - czy aby napewno?2013-09-24 17:16
Laska z filmiku robi tam wiele różnych rzeczy :P I niekoniecznie akurat na nie trzeba spoglądać.. a poważniej to szczotki to jak dla mnie perwersja... dla niektórych nawet używanie cykliny jest zboczeniem ;)
 Odpowiedz
kubik
kubik
Wypowiedzi: 42

Odp: smarowanie nowej dechy - czy aby napewno?2013-09-24 18:19
Wg mnie podstawowymi rzeczami są żelazko,cyklina plastikowa,szczotka nylonowa twarda,miękka i oczywiście smar :-) ja dokupiłem sobie więcej rzeczy ale w zeszłym sezonie nie zdążyłem ich przetestować i nie wiem jak bardzo efekty będą zauważalne.Tak jak pisał weasel nawet po samym nasmarowaniu na gorąco bez cykliny i szczotek da się jeździć :-D

Tu masz bardziej profesjonalny filmik z instruktażem
http://www.snowboard-mds.pl/index.php/porady_serwi sowe.html

[Modyfikowane: 2013-09-24 18:26]

Odpowiedz
Trzavolta
Trzavolta

Odp: smarowanie nowej dechy - czy aby napewno?2013-09-25 7:20
@Szuma

To są podstawowe rzeczy dzięki którym przygotujesz deskę w prosty i szybki sposób. Jak chcesz się bawić i poważnie podejść do tematu to oprócz smarów (na kilka temperatur i na różną wilgotność) możesz nabyć finisze (mydło, proszek, spray (co kto woli ale też na różne temperatury)), płyn do czyszczenia ślizgu, szczotki (np miedź + naturalne włosie, nylon (krótki włos , średnio miękka) a skoro finisze to jeszcze korek z filcem. Na kolanie ciężko to robić więc wypada jeszcze imadła nabyć. Jeśli uzupełniasz ubytki w ślizgu (drobne) to kofix plus metalowa cyklina.
 Odpowiedz
Snedroningen
Wypowiedzi: 9

Odp: smarowanie nowej dechy - czy aby napewno?2013-10-29 19:50
mam nową deskę Raven Scarlet jest to moja pierwsza deska i pierwsze doświadczenie z nową deską, zastanawiam się, bo kupiłam ją w sklepie internetowym i jedna strona jest błyszcząca, a spodnia strona jest matowa z białymi smugami - nie wiem czy to znaczy, że coś z nią nie tak, czy to brak czy nie smarowania wrzucę w załącznikach zdjęcia spodniej strony może powiecie mi czy wszystko ok? i czy smarować ją?

czy smarować samej czy może lepiej oddać do serwisu?

ZałącznikZałącznik: 1.jpg
(Rozmiar: 71.23 KB, Liczba wyświetleń: 184 )
ZałącznikZałącznik: 2.jpg
(Rozmiar: 72.45 KB, Liczba wyświetleń: 177 )
 Odpowiedz
praxx
Wypowiedzi: 1281

Odp: smarowanie nowej dechy - czy aby napewno?2013-10-29 19:53
wszystko z nią ok... potrzebne tylko smarowanko...
 Odpowiedz
nast
Wypowiedzi: 6

Odp: smarowanie nowej dechy - czy aby napewno?2013-10-29 20:05
tak wygląda fabrycznie nasmarowana decha. wszystko ok. spód zawsze wygląda matowo po smarowaniu. co do smarowania już nasmarowanej fabrycznie dechy to nie widzę sensu. smaruj jak już będzie widać sporą różnicę między brzegami przy krawędziach a środkiem gdzie zwyczajnie wolniej zużywa się smar. wtedy moja metoda wygląda tak: spray czyszczący wosk, szczota, wosk roztopiony o żelazko równomiernie nakapany na dechę, równomierne rozprowadzenie wosku żelazkiem, zostawić do wystygnięcia kilka godzin, zedrzeć ostrą cykliną nadmiar wosku, i ogień na stok. nie ma się co pitolić ze szczotkami, szczecinami itp. smarujesz, zdzierasz, jedziesz

peace
 Odpowiedz
weasel
weasel
Wypowiedzi: 1864

Odp: smarowanie nowej dechy - czy aby napewno?2013-10-29 21:02
Deska matowa po smarowaniu? Chyba nie... deske czy nowa czy nie smaruj. To jak z autek. Kupujesz niby serwisowane wle rozrzad i oleje czy filtry lepiej zrobic samemu.. przynajmniej wedlug mnie

Pzdr
 Odpowiedz
Trzavolta
Trzavolta

Odp: smarowanie nowej dechy - czy aby napewno?2013-11-02 8:26
Dla mnie to ewidentny suchar, czyli trzeba smarować.
Następna strona Odpowiedz

Stron (7): [ «  <  1  2  3  4  5  6  7  >  » ] Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:Wyjałowiony ślizg?
Następny wątek:Uszkodzona deska na ślizgu - wypukłość
Przejdź do forum: