SNOWBOARD.PL snowboard
SNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeria
wyjazdySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaporadnikSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklep onlineSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriagiełdaSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklepySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaforumSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriafotoSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriakamerySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galerialinkiSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriatapetySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaKlubowicze
SNOWBOARD.PL snowboard deski snowboardowe wyjazdy sklep galeria
 Forum  (zaloguj się)
dyskusje snowboardowe » twardziele - społeczność » Prosba o pomoc w ostrzeniu / smarowaniu dechy

Pokaż: Dzisiejsze listy | Listy bez odpowiedzi | Szukaj
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
Mjaz85
Wypowiedzi: 10

Prosba o pomoc w ostrzeniu / smarowaniu dechy2009-03-31 11:48
Jest ktos w Wawy kto znalazlby czas zeby sie spotkac ktoregos wieczoru i nauczyl mnie jak poprawnie samemu naostrzyc deche, jakich narzedzi uzywac, jak poprawnie ja nasmarowac itd.

nie mialem nigdy z tym do czynienia, chcialbym to zobaczyc w praktyce. Jesli nie, to wiecie moze gdzie moge oddac deske zeby mi ja naostrzyli, ale koniecznie musi byc recznie?

No i najwazniejsze: oczywiscie zrewanzuje sie za pomoc pod postacia napoju chmielowego w odpowiedniej ilosci
 Odpowiedz
SteelBones
Wypowiedzi: 1209

Odp: Prosba o pomoc w ostrzeniu / smarowaniu dechy2009-03-31 13:13
Daj sobie spokoj na razie z ostrzeniem. Oddaj do serwisu.

Jezeli chodzi o smarowanie, to poczytaj poradnik na tej stronie, po drugie: pogoogluj, po trzecie: na youtube widzialem sporo filmikow pokazowych (wpisz w youtube'owej szukajce: "how to wax a snowboard" i wybieraj).
 Odpowiedz
Mjaz85

Odp: Prosba o pomoc w ostrzeniu / smarowaniu dechy2009-03-31 13:48
Nie dam sobie spokoju z ostrzeniem, bo jade za 2 tygodnie na deske i chce miec naostrzona. A nie chce zeby mi to robili na maszynie
 Odpowiedz
SteelBones

Odp: Prosba o pomoc w ostrzeniu / smarowaniu dechy2009-03-31 14:25
Nie chodzi mi o nieostrzenie deski wogole. Nie jestes w stanie nauczyc sie tej sztuki w tak krotkim czasie. A te narzedzia, ktore sa dostepne (np ostrzalki Toko), pozwalaja Ci jedynie na sciagniecie tzw druta z krawedzi. Mozesz to nazwac raczej doostrzeniem.

Dodatkowo jesli chcesz nauczyc sie ostrzyc "z reki" i zachowac katy i odpowiednie uniesienia krawedzi (bevel)- to nikt Ciebie tego nie nauczy w jedno spotkanie.

Odpowiedz
Mjaz85

Odp: Prosba o pomoc w ostrzeniu / smarowaniu dechy2009-04-01 8:51
Czyli co Steelbone, oddac deske do naostrzenia maszynowego? A smarowaniem zajac sie samemu?
 Odpowiedz
SteelBones

Odp: Prosba o pomoc w ostrzeniu / smarowaniu dechy2009-04-01 9:39
Ostrzenie maszynowe lub reczne ale w serwisie. Ale nie wiem gdzie w wawie to dobrze robia.
A smarowanie to kwestia kasy i Twoich checi. Ja smarowanie zawsze zostawiam sobie, poniewaz to lubie i robie dokladniej niz w serwisie. Ta czynnosc nie wymaga tez unikalnych umiejetnosci.
 Odpowiedz
shrek
shrek
Wypowiedzi: 2105

Odp: Prosba o pomoc w ostrzeniu / smarowaniu dechy2009-04-02 21:31
oj steel toko nie sciąga tylko druta z krawedzi - przepraktykowane... z pilnikiem chromowym worldcup idzie ładnie wszysstko nawet toko ergoplusem, fakt ze podcinanie bywa wkurzające ale to sie robi raczej zadko / raz...minusem takich osrzałek jest to ze są robione tylko 88*/89* a lepsze ostrzałki toko co to kosztuja juz te 170pln i ich w serwisach do ręcznego uzywają ( poza prawidłami szczypcami itp ) maja juz regulacje 85-90 + do tego prawidło do polnika do bevela i nie trzeba robic z reki tylko wydac kilkazłotych niestety

ostrzenie spoko ale jak masz deske z electrą to po kilkunastu dniach masz dość...

aczkolwiek nauki ostrzenia / pierwszych pociągniec nie radze praktykować na desce takciej co sie o nią dba i nie jest do zarżnięcia

[Modyfikowane: 2009-04-02 21:33]

Odpowiedz
SteelBones

Odp: Prosba o pomoc w ostrzeniu / smarowaniu dechy2009-04-02 22:28
To "sciaganie druta" to tylko przenosnia. Ergo plus dla mnie to zabawka. Mozna tym jedynie do-ostrzyc ale nie naostrzyc.

Profi sprzet do recznego ostrzenia to kasa + praktyka i umiejetnosci. Nie do nabycia w wieczorna posiadowke w garazu z kumplem.
 Odpowiedz
shrek
shrek
Wypowiedzi: 2105

Odp: Prosba o pomoc w ostrzeniu / smarowaniu dechy2009-04-02 22:42
no to ofkorz... ale nie powiesz mi ze 90% snowboardzistów nie potrzebuje, prawideł, 8 pilników, kątowników i nie wiem czego jeszcze... a nawet bedzie lepiej bo nie trzeba oddawac dechy na maszyne a naostrzone bedzie tak samo jak w serwisie troche ponad przeciętną...

przy czym fakt faktem jak ktos nie prowadzi serwisu to nie ma sie co pakowac w ten sprzęt bo to tylko zbedne koszta

[Modyfikowane: 2009-04-02 22:43]

Odpowiedz
Mjaz85

Odp: Prosba o pomoc w ostrzeniu / smarowaniu dechy2009-04-03 8:57
Dobra, prosem nie jestem wiec sam ostrzyc nie bede ;-) Czy ktos obeznany moze polecic dobry serwis w Warszawie, gdzie sam robi/znajomy robil i wszystko zrobili dobrze? Smigam na F2 RS i chce jeszcze na niej kilka sezonow posmigac a wszyscy mowia "nie oddawaj na maszyne bo ci zjedza krawedz".

Następna strona Odpowiedz

Stron (3): [ 1  2  3  >  » ] Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:Deeluxe spa
Następny wątek: twarde buty snowbordowe head
Przejdź do forum: