SNOWBOARD.PL snowboard
SNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeria
wyjazdySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaporadnikSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklep onlineSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriagiełdaSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklepySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaforumSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriafotoSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriakamerySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galerialinkiSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriatapetySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaKlubowicze
SNOWBOARD.PL snowboard deski snowboardowe wyjazdy sklep galeria
 Forum  (zaloguj się)
dyskusje snowboardowe » twardziele - społeczność » Buty gdzie kupić i jakie?

Pokaż: Dzisiejsze listy | Listy bez odpowiedzi | Szukaj
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
Saillupus
Wypowiedzi: 5

Buty gdzie kupić i jakie?2010-10-28 17:31
Witam
jeżdżę na twardej desce od jakis 10 lat
w tym od 5 na speedsterze gts
jednak cały czas nie mogę dobrać sobie butów
przy ostrzejszej jeździe cały czas strasznie bolą mnie stopy, szczególnie zewnętrza połowa
czy to normalne i tak musi być (trzeba się przyzwyczaić) czy raczej jest to kwestia butów
narazie kupowałem używane buty (obecnie heady), bo ceny nowych są strasznie wysokie jak na kolejny eksperyment
może mi ktoś coś doradzić, bo odbiera mi to całą przyjemność z jazdy :(
z góry dzięki
pozdrawiam

aha nie używam butów narciarskich tylko dedykowane do zjazdówek
 Odpowiedz
szaman.t
szaman.t
Wypowiedzi: 114

Odp: Buty gdzie kupić i jakie?2010-10-28 19:46
najlepsza rada - rozpinać buty... polecam raichle 4 klamry na alledrogo często się pojawiają

pozdr
 Odpowiedz
opt1c5
Wypowiedzi: 137

Odp: Buty gdzie kupić i jakie?2010-10-28 22:13
Musisz potestować, bo to raczej kwestia źle dopasowanych butów.
Ja od razu trafiłem z pierwszymi, idealnie pasują do stopy, do tego stopnia, że nie czują dużej różnicy miedzy butami miękkimi, a twardymi. Wybór sprzętu (twardy/miękki) warunkuję jedynie zatłoczeniem na stoku, a nie komfortem, bo ten się mocno nie różni.

Gdzie szukać? Najłatwiej coś upolować na allegro.
 Odpowiedz
opt1c5

Odp: Buty gdzie kupić i jakie?2010-10-28 22:18
Proszę usunąć.

[Modyfikowane: 2010-10-28 22:37]

Odpowiedz
opt1c5

Odp: Buty gdzie kupić i jakie?2010-10-28 22:19
Proszę usunąć.

[Modyfikowane: 2010-10-28 22:38]

Odpowiedz
Shaman
Shaman
Wypowiedzi: 893

Odp: Buty gdzie kupić i jakie?2010-10-30 11:49
heja

Myślę, a wręcz twierdzę, że to nie kwestia butów tylko wkładki.
ja polecę z własnego doświadczenia UPZ z wkładką FOAM. kosmos. idealnie trzyma nic nie gniecie, wkładkę masz zrobioną do swojej stopy.
http://f2.com.pl/?ac=ProductInfo&pId=8&cId =165&prodId=4157
jedyna wada jest taka że kosztuje to kupę kasy...
Deeluxe/Reichle robi termoflexy co działa bardzo podobnie do FOAM tylko zamiast pianki która wypełnia wkładkę, wkładka się dopasowuje pod wpływem ciepła. Też nie tanie...
Jest też Termofit (chyba tak się to nazywa) która dopasowuje się do kształtu stopy pod wpływem jej ciepła. też fajne ale to już nie to samo co pianka...

i jest jeszcze jedna niezła opcja, dość tania :) poszukaj po sklepach narciarskich butów. starych modeli sprzed kilku lat z taką wkładką (termoflex, foam). widziałem raz takie nawet za 200zł. wywalasz skorupę na śmietnik a wkładkę wsadzasz w swoje buty :))) z tym że trzeba się naszukać i wkładki muszą pasować do twoich butów.

pozdr

shaman

[Modyfikowane: 2010-10-30 11:51]

Odpowiedz
Saillupus

Odp: Buty gdzie kupić i jakie?2010-10-30 12:43
Wielkie dzięki za odpowiedź
jakieś dwa lata jeździłem na Reichlach - też używanych i był ten sam problem - ale może faktycznie wkładka dopasowała się nie do mojej stopy
popatrzę tak jak mówiłeś za samymi wkładkami, a jak nic nie dorwę to chyba wreszcie kupię nowe buty...
tylko trzeba będzie się wybrać do sklepu bo przez neta butów nie będę zamawiał
nie wiecie czy w zachodniopomorskim jest jakiś sklep z takimi butami?
pozdrawiam
 Odpowiedz
GienMo
Wypowiedzi: 211

Odp: Buty gdzie kupić i jakie?2010-10-30 20:17
Najpierw, to trzeba wyjaśnić - dlaczego bolą Ci nogi? Może budowa stopy? Może niedokrwienie kończyn dolnych?
Może to wyjaśnić u specjalisty???! Jeżeli odpowiedź jest - muszę mieć nowe buty! To:
Jak juz długo jedzisz, to warto kupić coś w tej opcji, którą porponuje Szaman (buty z termoflexem (ale nie z termofitem, bo po kilku jazdach rozwalisz dopasowanie do stopy). Temat jest trudny. Na tym forum pisałem o mozliwych rozwiązaniach. Wybór odpowiedniej skorupy (rozmiar) przy podejściu opisywanym również na bomber czy na forum extemecarving, pozwoli Ci w necie kupić but z termoflexem szukając tylko rozmiaru buta zewnetrznego, bo wewnętrzny but mierzyć nie trzeba!!!! Ten ostatni też można kupić osobno (jest taka firma z Francji). Jak już zapoznasz się z tematem bootfiting i nadal będziesz zainterosowany to pokażemy Ci ścieżki i linki (są nawet filmiki)! Przerabiałem ten temat, czytałem, oglądałem i męczyłem się, zapiekając termoflex w piekarniku i na nodzę!!!!!!!
 Odpowiedz
Saillupus

Odp: Buty gdzie kupić i jakie?2010-10-31 10:26
Ja mam dość szeroką stopę więc zawsze wybranie dla mnie jakichkolwiek butów było problemem
w adidasach chodzę o numer lub dwa większych
w sklepach ze sprzętem nrciarskim/snowbordowym zawsze mierzyli mi długość stopy i wychodził rozmiar 43, a za nic nie mogłem się w takie buty wcisnąć, dopiero udawało się to z 45...
czyli te z thermoflexem same się dopasują do mojej stopy i trzeba tylko dobrać rozmiar skorupy?
dzieje się to automatycznie po paru jazdach czy trzeba je podgrzewać?

co do moich boleści to próbowałem już wszystkiego, rozluźniania klamr, dwóch skarpet, poprawiania wkładki itp.. na prosty trasach nie ma problemu, lub gdy tylko chodzę czy siedzę w butach, ale kiedy lecę czerwoną czy czarną trasą z na prawdę dużą prędkością, a wejście na krawędź wymaga już pewnej siły to po przejechaniu 2km prawie płaczę z bulu, muszę się wypinać i zdejmować buty bo jest to nie do wytrzymania :(
 Odpowiedz
Shaman
Shaman
Wypowiedzi: 893

Odp: Buty gdzie kupić i jakie?2010-10-31 11:58
heja heja

Ja mam odwortnie niż ty :) ja mam z kolei wysoką stopę. i chyba za mało wystającą piete :) bo we wszystkich butach mil atała... Ale myślę że taka wkładaka i tak na pewno pomoże.

"czyli te z thermoflexem same się dopasują do mojej stopy i trzeba tylko dobrać rozmiar skorupy?"
tak
"dzieje się to automatycznie po paru jazdach czy trzeba je podgrzewać?"
trzeba podgrzać, a do foam "wtstrzyknąć" pianę. i do tego jest wiele szkół jak to zrobić. Jesli kupisz UPZ w F2 to broń boże nie rób u tego nich!!! Toretycznie tez można to zrobić w domu jesli wiesz jak. Ja nie ryzykowałem i jechałem z Kraka do Gliwic do chłopa co to umiał robić. i jest bajka.
Z tym że w butki co zjazd odpinam, i co 2-3 godzinki muszę wyjąć na chwilę, ale za to trzymają bajka i nic nie gniecie... po porstu miażdżą równomiernie całą stopę proporcjonalnie do siły zapięcia. coś za coś :)

jest jeszcze jedna opcja ale nie znam nikogo kto to robił więc ci nie powiem jak to wygląda na prawdę. jezeli masz za szeroką stopę i gniecie ci w bok to można skorupe podrzać aż będzie plastyczna i "poszerzć/rozepchać/uwypuklić" w miejscu gdzie cię gniecie. Robią to niektóre serwisy, można to zrobić też samemu. ale nie wiem jak z wytrzymałością buta wtedy. na pewno traci, pytanei brzmi ile...? Jak masz jakieś stare skorupy to może warto spróbować :)

GienMo znowu słusznie prawi. Może do jakiegoś "stopologa" też warto podejść? ja się na tym nie znam ale może może jakieś wkładki albo coś innego pomoże...?

pozdr i powodzenia

shaman
Następna strona Odpowiedz

Stron (3): [ 1  2  3  >  » ] Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:SILBERPFEIL VANTAGE 168 SPRZEDAM
Następny wątek:buty twarde deeluxe
Przejdź do forum: