SNOWBOARD.PL snowboard
SNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeria
wyjazdySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaporadnikSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklep onlineSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriagiełdaSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklepySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaforumSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriafotoSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriakamerySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galerialinkiSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriatapetySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaKlubowicze
SNOWBOARD.PL snowboard deski snowboardowe wyjazdy sklep galeria
 Forum  (zaloguj się)
dyskusje snowboardowe » kontuzje, urazy » zerwane acl (więzadło krzyzowe, przednie) a snowboard

Pokaż: Dzisiejsze listy | Listy bez odpowiedzi | Szukaj
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
agata007
Wypowiedzi: 9

zerwane acl (więzadło krzyzowe, przednie) a snowboard2011-11-07 22:08
Hej Mam pytanie czy ktoś zdecydował się na jazde z zerwanym ACL ?
5 tyg miałam kontuzję która finalnie została zdiagnozowana na zerwane acl:/ po za tym jakis większych dramatów w tym kolanie niż acl nie stwierdzono. 1 z lekarzy mi zaproponował poważne przemyślenie operacji rekonstrukcji jesli za kilka tyg okaże się coraz lepiej mi się zyje, wzmocnie mięśnie i odrobię stabilność dynamiczną i popracuje nad czuciem głębokim.
Oczywiście to pod warunkiem ze nie bedzie bardzo mi to kolano w zyciu codziennym uciekać i doskwierać.
Czy ktos przerabial taki case ?:) ze nie zdecydował się na stół i zyje sobie za pan brat ze śniegiem ? :)
 Odpowiedz
Kwinto76
Kwinto76
Wypowiedzi: 168

Odp: zerwane acl (więzadło krzyzowe, przednie) a snowboard2011-11-07 22:22
Widzę, że jesteś z Warszawy - skontaktuj się z dr Łukaszem Luboińskim z Kliniki Ruchu http://www.klinikaruchu.pl/ Z rehabilitantów polecam Jacka Skowrońskiego. Jesteś pewna, że to zerwanie ACL??? Kolano bez ACL wykazuje niestabilność w momencie np. schodzenia po schodach - więc nie wyobrażam sobie jeżdzenia na desce. Tzn możesz ale myślę, że szybko zjedziesz toboganem na stół operacyjny :) dla mnie to proszenie się o większe problemy :)
 Odpowiedz
agata007

Odp: zerwane acl (więzadło krzyzowe, przednie) a snowboard2011-11-07 22:44
Dzieki za namiary :)
Jestem pewna - na rezonansie czarno na białym,+ badanie 2 specjalistów
Oczywiscie nie mówie o jezdzie jutro tylko co najmniej 8/10tyg po urazie jesli a) wzmocnie jeszcze mięśnie b) polepszy mi sie priocepcja c) to co sobie przy okazji potłukłam/uszkodziłam się zagoi i zniknie mi płyn ktorego jest nie wiele ale jest..
Ze schodami nie mam problemów, zrobię powoli przysiad. Do pełnego zgięcia (pieta do pośladka) brakuje mi z 10cm.
Wiem ze to bardzo zależy od indywidualnych predyspozycji i przypadku ale chcialam zrobic taki rekonesans.
Wiem ze nie którzy decydują się z tym zyć, albo nawet żyją w nieświadomości. Szukam przykładów i motywacji :)
 Odpowiedz
Kwinto76
Kwinto76
Wypowiedzi: 168

Odp: zerwane acl (więzadło krzyzowe, przednie) a snowboard2011-11-08 10:10
Sprawdż w Klinice Ruchu - oni oprócz ludzi po nartach/desce (a tych w sezonie jest na prawdę dużo) robią też rehabilitację piłkaży Legii więc na nogach się znają. Osobiście nie ryzykowałbym zabawy bez ACL i położyłbym się pod nóż a potem kilka miesięcy rehabilitacji... i na kolejny sezon będziesz mogła jeździć :)
 Odpowiedz
wyjec
wyjec
Wypowiedzi: 31

Odp: zerwane acl (więzadło krzyzowe, przednie) a snowboard2011-11-16 18:08
Podpisuję się pod kolegą. Uszkodzenie ligamentum cruciatum anterior to dość poważna kontuzja także zajmij się tym pożądnie i pewnie będziesz mogła jeździć. Znam ludzi, którzy i w piłkę grają po zerwanym ACL, gdzie o kontuzję dużo łatwiej. Z mocno przytwierdzonymi nogami do deski przy odpowiedniej rehabilitacji dasz radę. Jednak doradzałbym operacje:)
 Odpowiedz
agata007

Odp: zerwane acl (więzadło krzyzowe, przednie) a snowboard2011-11-16 19:24
hmm widzę na razie jednogłośnie :)
Zapisałam sie na operacje, pewnie sie zdecyduje. Czekam na magiczny telefon i modle sie zeby nastąpił jeszcze w tym roku..zeby chociaż zdążyć na lodowiec w lipcu :)
 Odpowiedz
wyjec
wyjec

Odp: zerwane acl (więzadło krzyzowe, przednie) a snowboard2011-11-16 20:01
Szczerze wątpie żebyś w lipcu dała radę cokolwiek pojeźdźić. Oczywiście wszystko zależy od stopnia kontuzji. Naderwane, nadciągnięte, zerwane to zupełnie inne terminy wpływające na czas rehabilitacji.
I. Stopień uszkodzenia Więzadła Krzyżowego Przedniego – przerwanie minimalnej liczby włókien, z bolesnością miejscową i bez objawów niestabilności.
II. Stopień uszkodzenia Więzadła Krzyżowego Przedniego – rozerwanie większej ilości włókien z miejscową bolesnością samoistną, zaburzeniem czynności i nieznacznie zaznaczonymi objawami niestabilności.
III. Stopień uszkodzenia Więzadła Krzyżowego Przedniego - całkowite przerwanie ciągłości więzadła, ze znacznie zaznaczoną niestabilnością.
To wszystko już pewnie wiesz... Mimo tego życzę powodzenia i oby nic tam się wielkiego nie stało:)
 Odpowiedz
agata007

Odp: zerwane acl (więzadło krzyzowe, przednie) a snowboard2011-11-16 20:06
wiem wiem :) Teoretycznie do sportu mozna (oczywiscie to nie jest reguła dla każdego) wracać po ok 6miesiącach porządnie rehabilitacji. Dlatego tego lodowiec traktuje jako motywator.
 Odpowiedz
wyjec
wyjec

Odp: zerwane acl (więzadło krzyzowe, przednie) a snowboard2011-11-16 20:19
A tak właściwie to jak to wyglądało, że zerwałaś sobie ACL?
 Odpowiedz
agata007

Odp: zerwane acl (więzadło krzyzowe, przednie) a snowboard2011-11-16 20:42
Wydawało mi sie że juz umiem jezdzić na longbordzie :P i jak sie rozpedziłam z gorki to sie przestraszylam i chcialam uciekać z tej deski. Jedna noga juz byla na ziemi a drugą jeszcze jechalam..i voilà - skręcone kolano. Ale musze powiedzieć ze smutkiem ze 4 ortopedów olało temat "przykladac lod i czekac" Trochę się uparłam zeby rozwiązać tajemniczą kontuzje w kolanie i w koncu trafiłam na super, do rzeczy lekarza :) (T. Kozieł)
Następna strona Odpowiedz

Stron (3): [ 1  2  3  >  » ] Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:Kolana i stawy, supersrodki:-)
Następny wątek:Skręcona kostka - czy ktoś miał? Ile przerwy?
Przejdź do forum: