SNOWBOARD.PL snowboard
SNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeria
wyjazdySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaporadnikSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklep onlineSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriagiełdaSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklepySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaforumSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriafotoSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriakamerySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galerialinkiSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriatapetySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaKlubowicze
SNOWBOARD.PL snowboard deski snowboardowe wyjazdy sklep galeria
 Forum  (zaloguj się)
dyskusje snowboardowe » kontuzje, urazy » Kolana i stawy, supersrodki:-)

Pokaż: Dzisiejsze listy | Listy bez odpowiedzi | Szukaj
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
OneOfUs
OneOfUs
Wypowiedzi: 84

Kolana i stawy, supersrodki:-)2012-10-31 9:23
Witam,
miałem okazję stosować na kolana środek o nazwie ARTHRYL, jest to lek a nie jakiś suplement diety, występujew saszetkach i jest całkowicie bezsmakowy. Faktem jest, ze można go kupić tylko na receptę i cena jest dosyć wysoka, około 80 zł za 20 saszetek.
Bierze się jedną dziennie, później 2 tyg przerwy i jeżeli coś nam doskwiera dalej(w stawach:-), powtarza się kurację. Lek jest rewelacyjny, naprawdę gorąco poleţcam. Info
http://bazalekow.mp.pl/leki/item.html?id=9172

Jeżeli macie jakieś sprawdzone środki na stawy, podzielcie się.

Pozdrawiam i dużo zdrowia;-)

PS nie jest to żadna forma reklamy, sam używam, nie handluje;-)
 Odpowiedz
Trzavolta
Trzavolta
Wypowiedzi: 3523

Odp: Kolana i stawy, supersrodki:-)2012-10-31 12:19
A brałeś wcześniej jakieś inne? Tak pytam dla porównania. Brałem wcześnie zastrzyki w kolano (na bazie kwasu hialuronowego) i miałem trzy lata spokoju. Teraz znowu pasi wziąć kolejną serię, ale to oznacza jakieś 2-3 miechy bez desiwa. Chcę to jakoś przetrzymać do lata i miałem nadzieję że łykając np. 4flex jakoś to przetrwam. Niestety na razie lipa (4flex kompletnie nic nie zmienił).
BTW ten Arthryl jest na receptę :(
 Odpowiedz
snowmoni
snowmoni
Wypowiedzi: 415

Odp: Kolana i stawy, supersrodki:-)2012-10-31 13:24
Ponad dwa lata temu rozwaliłam się okrutnie, w efekcie czego ponad pół roku spędziłam na rehabilitacji. Było dość dużo czasu na pogawędki z personelem medycznym. Zdecydowana większość lekarzy miała podobne zdanie na temat leków OTC na stawy: nie zaszkodzą, ale i nie pomogą. Lepiej zajadać regularnie tzw. zimne nóżki :)

Zastrzyki o których pisze Trzavolta są skuteczne, ale niestety trzeba je co jakiś czas powtarzać .
OneOfUs, kto Ci polecił te leki (jaki lekarz) i jak długo je brałeś? Chętnie przetestuję, skoro są skuteczne :)

[Modyfikowane: 2012-10-31 13:29]

Odpowiedz
OneOfUs
OneOfUs

Odp: Kolana i stawy, supersrodki:-)2012-10-31 14:31
Trzavolta: nie mam porównania do innych leków bo ich nie brałem, dlatego nie pisze, że Arthryl jest najlepszy, tylko skuteczny. Brałem jeszcze jakieś zastrzyki, ale bardzo dawno temu i nie pamiętam nazwy, nic nie pomogły ponieważ potrzebna była operacja, jak się później okazało zerwane wiazadlo. Na 4flex szkoda kasy.

snowmoni: reakcja lancuchowa;-) dowiedziałem się o nim od kolegi, który ma straszne problemy z kolanami. Po całym dniu na szlaku nie mógł zgiac nóg(jak rycerz na schodach) i to jemu polecił je lekarz a on mi;-) ale wiadomo, lek na receptę więc z lekarzem trzeba się skonsultować. Należy wziąć jedną pełną serię, jeżeli nie pomoże to po 2 tyg przerwy powtórzyć. Mnie pomogło po jednej. Ale pewnie po ostrym przeciążeniu trzeba będzie powtórzyć.
 Odpowiedz
Trzavolta
Trzavolta

Odp: Kolana i stawy, supersrodki:-)2012-10-31 17:41
Zastrzyki są skuteczne na dość długo. Minus to czas i niestety kasa (seria 6-ciu to około tysiaka). Nie działają też na wszystkich.
Galaretkami się zażeram i to w różnej postaci :)
Obadam jeszcze tabsy z kwasem ha bo podobno działają i przy okazji zmarszczek się pozbędę :D
 Odpowiedz
OneOfUs
OneOfUs

Odp: Kolana i stawy, supersrodki:-)2012-10-31 21:33
Ktoś mi jeszcze kiedyś mówił, że jazda na rowerze pomaga. A że nie mam za dużo wolnego czasu to zainwestowałem 80 zeta na tutejszym targu w rower stacjonarny:) dorobiłem jedno z pedał i śmigam:)

To taki przykład z naturalnych środków, czy pomaga? Nie wiem, ale silne nogi (szczególnie mięśnie ud) to stabilne kolana.

Można jeszcze w trakcie jazdy używać jakichś plastrów czy opasek.
 Odpowiedz
snowmoni
snowmoni
Wypowiedzi: 415

Odp: Kolana i stawy, supersrodki:-)2012-11-01 20:32
rower jak najbardziej ok, pod warunkiem że nie MTB :]
do tego basen i schody zamiast windy

reasumując: ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć (napisała siedząc na kanapie...)

ps. Trzavolta, jak już będziesz wyglądał na 10 lat mniej, to ja też spróbuję :D
 Odpowiedz
weasel
weasel
Wypowiedzi: 1864

Odp: Kolana i stawy, supersrodki:-)2012-11-02 0:40
Dorzucę swoje pięć groszy w związku z boleściami kolan. Ja dorobiłem się ich przy wcześniejszej dyscyplinie jaką był żużel. Po dość poważnej kontuzji nastąpiło kilka kolejnych i ja również zażywałem ARTHRYL. Pomógł, ale recepta i cena może odstraszyć. Ratowałem się też artosanem. Arthyl zdecydowanie najskuteczniejszy. Dostawałem też po operacji zastrzyki, ale teraz nie mogę przytoczyć ich nazwy. Jak po powrocie do domu ze świąt doszukam się nazwy w kartotece medycznej to uzupełnie info.

Pzdr
 Odpowiedz
Trzavolta
Trzavolta

Odp: Kolana i stawy, supersrodki:-)2012-11-02 9:24
@Snowmoni

Ja już wyglądam na 10 lat mniej :D

@weasel

ŻUŻEL???
 Odpowiedz
weasel
weasel
Wypowiedzi: 1864

Odp: Kolana i stawy, supersrodki:-)2012-11-08 8:44
Taa żużel... takie cuś co jeżdża 4 razy do okoła boiska na motorkach :P ;)

Odnalazłem nazwę.. to Synocrom Forte. Brałem kilka dawek- pomagało ;)

Pzdr
Następna strona Odpowiedz

Stron (2): [ 1  2  >  » ] Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:From Moulin Rouge! to the Oscars: The Long History of Swarovski in Hollywood
Następny wątek:zerwane acl (więzadło krzyzowe, przednie) a snowboard
Przejdź do forum: