SNOWBOARD.PL snowboard
SNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeria
wyjazdySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaporadnikSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklep onlineSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriagiełdaSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklepySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaforumSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriafotoSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriakamerySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galerialinkiSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriatapetySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaKlubowicze
SNOWBOARD.PL snowboard deski snowboardowe wyjazdy sklep galeria
snowboard
 Forum  (zaloguj się)
dyskusje snowboardowe » miejscówki » gdzie na deskę w Alpy

Pokaż: Dzisiejsze listy | Listy bez odpowiedzi | Szukaj
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
n3us
n3us
Wypowiedzi: 31

Odp: gdzie na deskę w Alpy2015-01-15 22:35
Sella ronda super sprawa. Tydzień to mało, żeby wszystko objeździć. Oprócz sellarondy jeszcze wiele wiele innych fajnych miejsc do objeżdżenia, np lodowiec Marmolada, San Pellegrino. Jeśli chodzi o sella rondę to przy ostrzejszej napince da się zrobić w 5h. Stoki bardzo dobrze przygotowane. Po 6 dniach jazdy na ślizgu nie miałem większych rys. Dla porównania po kilku godzinach jazdy w PL ślizg wygląda jakbym szorował po piachu.
 Odpowiedz
wind71
Wypowiedzi: 6

Odp: gdzie na deskę w Alpy2015-04-06 13:41
Dla przykładu jeśli lubisz długo i dobrze to jest taka trasa czerwona w Val Gardena z samej górki na sam dół 10,5 km !!! Na początku ostro, w środku idealnie na koniec nieco płasko i miękko ale cały czas jest prędkość. Potem wsiadasz do 100 osobowego wagonika 5 minut i jedziesz znowu w dół...... Raj na ziemi. Obok jest ostra czarna, albo krótsza czerwona o szerokości na moje oko 400 metrów. Byłem tam w tym roku 1 raz i po prostu snowboardowo-narciarskie niebo ;) Albo np zjazd z Marmolady. Porównując ze Szczyrkiem, czy Spindlerowym czy Zakopcem ..... Po prostu nie ma czego porównywać.....To jest po prostu inna rzeczywistość. Choć np wiosna dolne partie stoków też potrafią dać w kość kaszą i muldami.Ale i tak na górze zawsze masz warunki do samego końca.
 Odpowiedz
greg-o-wal
Wypowiedzi: 84

Odp: gdzie na deskę w Alpy2015-04-07 20:08
Ta 10,5 km to La Longia z Seceda do St.Urlich. Trasa bardzo fajna bo miejscami szeroka, miejscami kręta w kanionie. Po drodze kilka knajp. Był tylko jeden problem, bo kilka razy mierzyłem długość tej trasy i zawsze wychodziło 7,9. To chyba u Włochów mają inne kilometry.
Sella ronda zrobiona w 4,5 h z przystankiem na piwo w słońcu. Drugi raz w drugą stronę mi się nie chciało.
Natomiast tam gdzie jest trasa zjazdowa w Val Gardena na samej górze są fajne trasy - wyglada to jakby połowa odwróconego lejka, na początku bardzo ostro a potem sie rozszerza i wypłaszcza super dla lubiących jeździć carvingiem.
Oczywiście tras od zarąbania i nie ma co porównywać tutaj takiego Szczyrku. Mamy po prostu małe góry. I nie byłoby z nimi problemu tylko trochę mało ostatnio u nas śniegu (BTW tam też narzekali, że w tym roku cienko z opadami).
 Odpowiedz
Reklama
skier
Wypowiedzi: 14

Odp: gdzie na deskę w Alpy2015-10-30 18:24
Sella ronda jak dla mnie to świetne miejsce. W tym roku ze znajomymi planowaliśmy tam znowu jechać ale to się zobaczy bo może połączymy wyjazd na snowboard z wyjazdem sylwestrowym :)
 Odpowiedz
manolo2
manolo2
Wypowiedzi: 4

Odp: gdzie na deskę w Alpy2015-11-25 17:21
Polecam Alpy włoskie, niedaleko Antholz. To jest przy granicy z Austrią. Świetne stoki i tanie apartamenty do mieszkania :)
 Odpowiedz
Trent
Wypowiedzi: 3

Odp: gdzie na deskę w Alpy2017-01-01 7:32
Polecam Austrie Solden
 Odpowiedz
Trent
Wypowiedzi: 3

Odp: gdzie na deskę w Alpy2017-01-01 7:35
A tu mapka miejsc ktore polecam
 Odpowiedz
SpocoMike
Wypowiedzi: 4

Odp: gdzie na deskę w Alpy2017-01-11 22:40
witam, dodaję swoje obserwacje dla osób planujących pojechać w Alpy:

L2A we Francji - opisywane tu ale nikt nie dodał że jest halfpipe, co się rzadko zdarza ;)
SellaRonda - moim zdaniem najpiękniejsze widoki i dla nich warto jechać. Ostatni raz byłem tam z 5 lat temu i niestety nie przypominam sobie abym trafił na jakiś snowpark - moze teraz jest. Uwaga na ostatni autobus powrotny ok 15.00 - 16.00 jak nie zdążysz zrobić całego kółka to jest kłopot a w 6 godzin jak ktoś pisał to raczej się nie da.
Kaunertal - lodowiec w Austrii. Bardzo polecam. Jak sypnie śniegiem to jest wiele pięknych tras do freeridea. Mają freeski na poczatek i koniec sezonu więc 1200 zł taniej wychodzi.
Ischgl - austria. Wiele tras, 2 snowparki i zazwyczaj wystawiają wielką dmuchaną poduchę do ćwiczenia tricków ale trzeba się dobrze napędzić żeby do niej dolecieć ;)
Maso Corto - lodowiec Włochy. Największe kickery jakie widziałem. Mniejsze też są. Bajka.

Wspaniałych miejsc jest wiele ale trzeba sprawdzic czy są snowparki jak ktoś w tym celu jedzie, bo nawet w bardzo dużych ośrodkach jak np. Livigno może ich nie być.

Jeżeli ktoś się zastanawia czy warto to na maksa warto. Wychodzi taniej niż w Polsce plus zero kolejek. Jak się pojedzie na freeski służbowym samochodem lub wlasnym w 3-4 osoby to prawie za darmo ;)
 Odpowiedz
gardfild
Wypowiedzi: 13

Odp: gdzie na deskę w Alpy2017-01-11 23:49
To i ja dorzucę

IT, Plose, trasa Trametsch 9km, w grudniu otwarta do samego dołu całkiem fajna.
Byłem przejazdem dwa dni, maly ośrodek, fajne trasy i układ góry.

Solden, AT - Najdłuższa 15 km ale niestety niebieska i momentami bardzo płaska. Dużo narciarzy. Za to dużo innnych czerwonych i czarnych 5-8 km, trasy szerokie ale też bardzo fajne kręte, leśne. Mało ludzi, warunki super w połowie stycznia.

Stubai AT- byłem na ostanią majówkę i waruki były jak dla mnie najlepsze z pozostałych wyjazdów w zeszłym sezonie :) Góra fajna, szeroki lodowiec, dużo terenów do freerida. Nie dało się zjechać na sam dół, bo pewnie jeszcze lepiej by było. Pogoda kapryśna starsznie tylko.

Livingo IT - byłem w lutym, warunki super. Ale trasy - szału nie ma. Bardzo dużo tras, ale krótkich coś jak białka tylko dłuższa :) Za to genialne jedzenie, klimat, ludzie i mega tani alkohol oraz paliwo :)
Znaczie ciekawiej jest w Bormio, jakieś 30km dalej - góra fajna i trasy czarne gdzie naprawdę można pocisnąć. Najdłuższy zjadzd coś ok 7-8km

Kaprun - byłem w połowie listopada i tylko pół góry było otware, ale było całkiem dobrze przygotowane.
Bardzo fajna miejscówka ogólnie.

Pitztaler AT - połowa listopada, bardzo dobre warunki, super przygotowane stoki, trasy raczej krótkie 3-5km, miajscówka fajna ogólnie. Za 2 lata mają połączyć z Solden i pewnie to zrobią

Val Di Sole, IT - Grudzień, mimo całowitego braku sniegu trasy przygotowane super, chociaż w 80% sztuczne :) Można pojeździć chociaż długich tras także brak. 3-5km maksymalnie. I w sumie otwarte w ten sposób 70% tras...

A z długich i ciekawych plan jest teraz na Cervinie - Breuil we Włoszech - 20km czerwonej trasy :-)
Ogólnie dla mnie lepszy klimat, jedzenie i całokształt jest we Włoszech, Niemcy jednak za bardzo za bardzo pod kreseczkę żyję :)

Pozdrawiam

Rhotax
 Odpowiedz
michu_wro
Wypowiedzi: 22

Odp: gdzie na deskę w Alpy2017-01-31 8:26
Czy ktoś był w Zell am Ziller lub Kaprun/Zell am See w połowie marca? Na jakie warunki można liczyć w tym okresie?
Następna strona Odpowiedz

Stron (5): [ «  <  1  2  3  4  5  >  » ] Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:Szpindlerowy Młyn: Špindl Ski Opening 2016/17
Następny wątek:Krynica Zdrój - noclegi.
Przejdź do forum: