SNOWBOARD.PL snowboard
SNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeria
wyjazdySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaporadnikSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklep onlineSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriagiełdaSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklepySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaforumSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriafotoSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriakamerySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galerialinkiSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriatapetySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaKlubowicze
SNOWBOARD.PL snowboard deski snowboardowe wyjazdy sklep galeria
 Forum  (zaloguj się)
sprzęt snowboardowy » oceny i opinie - deski » Lib Tech Hot Knife 2016

Pokaż: Dzisiejsze listy | Listy bez odpowiedzi | Szukaj
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
siwex
siwex
Wypowiedzi: 4521

Lib Tech Hot Knife 20162015-11-17 9:46
W ostatnich dniach miałem okazję objeździć Hot Knife'a 156cm na nadchodzący sezon.Deska w profilu C3 czyli zbliżona do cambera,co mnie osobiście bardzo odpowiada. Organoleptycznie deska do miękkich nie należy i wymaga pewnego objeżdżenia.Jeżeli chodzi o trzymanie krawędzi na twardym,oblodzonym stoku to jestem pod dużym wrażeniem i jakbym miał dawać gwiazdki to dałbym ilość maksymalną,nic się nie uślizgiwało,nic nie uciakało,a ścianka była i mocno nachylona i oblodzona jak fiks.
Jeżeli chodzi o szeroko rozumiany carving,co w moim mniemaniu oznacza po prostu jazdę na krawędzi bez szorowania cyckami o śnieg i stosowania plusowych kątów,to w tym elemencie deska także spisuje się bez zarzutu,nie ma mowy o haczykowaniu,jak to niektórzy lubią twierdzić o deskach z magne,decha wycina fajne łuki,aczkolwiek muszę przyznać ,że porównując do riders choice'a 2016,to wypada gorzej zwłaszcza na backside.Ale nie mówimy teraz o ridersie.
Jako,że deska sztywna,smarowanie na niej nie przychodzi z łatwością,dać się da,ale nie po to jest stworzona i w tym elemencie szału nie robi,natomast na skoczni spisuje się bardzo dobrze,spokojne wyjście z hopy,stabilność w powietrzu i pewne lądowanie.Wyjście z ollie łatwe nie jest i trzeba włozyć trochę siły,ale wybicie z krawędzi do rotacji czy tez skoku prostego jest czysta przyjemnością.Deska była testowana na skoczni ok 6- 7m stołu.Po przeszkodach nie jeździłem,ale osobiście tej deski bym tam nie brał.
Reasumując jest to fajna propozycja dla riderów,którzy szukają sztywnej deski do napinki i na skocznie.
 Odpowiedz
ngrm
ngrm
Wypowiedzi: 2303

Odp: Lib Tech Hot Knife 20162015-11-18 0:51
Koniecznie musimy obejrzeć film z tej ściany.
Jaką techniką pokonywałeś tę ścianę?
Dużo było jazdy w poprzek stoku na tym lodzie?
Skoro piszesz że ta deska wyjeżdżała spod Ciebie, to napisz w której fazie skrętu to było, w połowie, pod koniec, na początku czy cały czas?
 Odpowiedz
mike24
mike24
Wypowiedzi: 481

Odp: Lib Tech Hot Knife 20162015-11-18 11:18
@morgi.... ale siwy nie napisał nigdzie o żadnym wyjeżdżaniu deski spod dupy.... wtf?
 Odpowiedz
ngrm
ngrm

Odp: Lib Tech Hot Knife 20162015-11-18 11:28
Faktycznie, dopowiedziałem to. W takim razie może Siwex napisze w jaki sposób na backside wyraża się "lepszość" Riders Choice.
I czekamy na obiecany film, nawet jeśli jest słaby, to fajnie jest zobaczyć na jakiej podstawie napisana jest recenzja.
 Odpowiedz
praxx
Wypowiedzi: 1281

Odp: Lib Tech Hot Knife 20162015-11-18 11:41
w ubiegłym sezonie jeden ze znajomych instruktorów używał hot knife'a i z obserwacji przez wiele wspólnych akcji i tego co sam chłopak mówił na temat swojego odczucia, to siwy potwierdza, że hot knife jest bardzo solidną deską, która potrafi dać sporo frajdy używającemu...
 Odpowiedz
siwex
siwex

Odp: Lib Tech Hot Knife 20162015-11-18 12:07
eee obiecany filmik...coś mnie omineło,cierpie na amnezję i nie pamiętam,że obiecałem komuś jakiś filmik:)
morg ja w odróżnieniu od Ciebie nie jeżdżę obwieszony kamerami pokazując w sumie nawet nie wiem co,napisałem moje subiektywne odczucia z jazdy i nie mam zamiaru nikomu nic udowadniać...Ci co mnie znają,wiedzą,że na desce sobie jakoś radzę i na pewne sprawy w desce mogę zwrócić uwagę.Ale nie jeżdżę z kalulatorem,kątomierzem czy jeszcze innymi szpejami do pomiaru rozgięcia kolan,siły nacisku czy innych bredni,aby udowodnić komuś,że dana deska jedzie albo nie.
 Odpowiedz
praxx
Wypowiedzi: 1281

Odp: Lib Tech Hot Knife 20162015-11-18 12:15
dopowiedział sobie... zdziwiony..?
 Odpowiedz
ngrm
ngrm

Odp: Lib Tech Hot Knife 20162015-11-18 12:27
OK. Czyli filmu w tym roku nie będzie, szkoda.
Napisz chociaż jaką techniką pokonywałeś te oblodzone ścianki, przy jakiej technice deska tak znakomicie trzymała na krawędziach. Opisz ludziom także ten backside, na czym polegają różnice w wymienionych deskach. To są przydatne informacje, recenzja nabierze wtedy wiarygodności i sensu, bo samo pisanie że coś jest super ach i och na niewiele się przydaje :)
To dla przypomnienia zeszły rok, jazda piecem:
https://www.youtube.com/watch?v=jviOOTqUHGc
 Odpowiedz
siwex
siwex

Odp: Lib Tech Hot Knife 20162015-11-18 14:05
filmu nie mam,ale może na potwierdzenie moich odczuć wrzucę linka do strony,którą tak chętnie się posiłkujesz opisując nieznane Ci deski:)

http://thegoodride.com/snowboard-reviews/lib-tech- hot-knife-2016-2013-snowboard-review/
 Odpowiedz
Marek23
Wypowiedzi: 288

Odp: Lib Tech Hot Knife 20162015-11-18 19:44
Cieszę się, że poruszono temat Hot Knife'a i jego oceny na Goodride

Turn Initiation and Carving– For the right rider this is rather easy edge to edge on short to medium radius turns but it comes with a warning. If you are use to rocker or hybrid shapes you will find much more consequence if you aren’t very good turning edge to edge and you constantly have to be on your game. If you are a very technical rider you will absolutely love this board. Carving is exceptional for a twin and you can really feel the board spring out of a turn. It takes a little work to get the most out of a carve but it really rewards your effort.

Jak widać to jest deska dla zaawansowanych riderów, którzy potrafią z agresywnej deski wyciągnąć wszystko.
Taka jest też idea technologii C3 BTX w Lib Tech, która została stworzona dla bardzo dobrze jeżdżących snowboardzistów szukających deski to maksymalnego ciśnięcia na krawędzi.
Następna strona Odpowiedz

Stron (2): [ 1  2  >  » ] Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:Never Summer Ripsaw 15/16
Następny wątek:Endeavor Clout 14/15
Przejdź do forum: