SNOWBOARD.PL snowboard
SNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeria
wyjazdySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaporadnikSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklep onlineSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriagiełdaSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklepySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaforumSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriafotoSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriakamerySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galerialinkiSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriatapetySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaKlubowicze
SNOWBOARD.PL snowboard deski snowboardowe wyjazdy sklep galeria
 Forum  (zaloguj się)
dyskusje snowboardowe » technika jazdy » Ocena jazdy film

Pokaż: Dzisiejsze listy | Listy bez odpowiedzi | Szukaj
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
Gravito
Gravito
Wypowiedzi: 748

Odp: Ocena jazdy film2018-02-08 19:33
@cius Trzeba przyznac ze widac ze koles na tym filmie ma ta swoja technike i tą "swobodę" tyle żeby dociążać dociążyć tył musi mieć wiązania przesunięte ostro w tył
@kapelusz takie kwestie jak styl są nieprzetłumaczalne, jak tego nie czujesz to nikt cię nie nawróci. Przecież napisałem powyżej ze kaczką crossu się nie robi, jednak dla mnie snowboarding to cos innego niż te wyścigi na narcie choc okay z tego się wywodzi ale te eony już minęły i dinozaury sprzątnął meteor=) Ja stwierdzam jak to wygląda na dzisiejszy dzień i mnie takie sprawy interesuja, jak sprzet się prezentuje, lansik na stoku i jak to się komponuje całość to jest klimat XD Zauważ że sam tez się ograniczasz kaczka jest tfu bo sam jej nie stosujesz.
 Odpowiedz
cius
Wypowiedzi: 54

Odp: Ocena jazdy film2018-02-08 20:11
@Gravito ten koleś to wicemistrz olimpijski:) dodatkowo chyba już wszystkie deski jednokierunkowe do carvingu /freeride maja fabryczny setback (czyli inserty przesunięte do tylu) patrz np voelkl coal
A co do minęły te czasy to stwierdzam ze umiejących jezdzic na desce snowboardzistów czy stylem na kaczkę czy z katami na plus jest coraz mniej.

Dzisiaj na stoku obserwowałem szkółkę i 80% uczących się to konfrontacja. Masakra

Ale temat miałbyc o technice jazdy a nie snowboardowej wojnie swiatopogladowej :)

Ostatni filmik ode mnie więcej nie wrzucam bo kolano mi jeszcze padnie
Następny filmik być może z kampa u szamana :)

https://vimeo.com/254907176
 Odpowiedz
ngrm
ngrm
Wypowiedzi: 2066

Odp: Ocena jazdy film2018-02-08 22:07
Panowie, mnie się wydaje że mylimy tu dwie dyscypliny, czyli chcecie jeździć na miękkich deskach taką samą techniką jak jeździ się na twardych deskach.
Na twardej desce jedziesz zrotowany na narciucha, na miękkiej desce obie ręce są nad tipami deski a biodra i barki są równolegle do deski. W sumie to najlepiej jest nauczyć się jeździć na oba sposoby i dopiero wtedy zdecydować co jest lepsze, zdrowsze, bardziej wszechstronne, wydajne, mniej męczące, bardziej efektywne, skuteczne, bezpieczne itd.
@cius, ale to widzisz że mało kto umie jeździć to nie jest żadna nowość, mało kto po nauczeniu się manewrować deską korzysta dalej z Insruktorów. Kontrrotacje wtedy zostają na całe życie :)
 Odpowiedz
kapelusz
Wypowiedzi: 86

Odp: Ocena jazdy film2018-02-09 11:46
@gravito
Ja nikogo nie namawiam do jazdy na kątach w przeciwieństwie do tych którzy uważają że można tylko jeździć na kaczkę. Jeżeli ktoś chce iść w kierunku karwingu i ewentualnych wykładek to proponuję spróbować jazdy na kątach. Nie uważam, że kaczka jest zła tylko że ogranicza w karwingu. Jeżeli ktoś chce karwingować na kaczkę to jego sprawa. Ja przy mojej stopie musiałbym mieć chyba 30,-30 żeby nic nie wystawało poza obrys deski albo zamówić deskę extra extra wide.
Jeździłem dwa sezony na kaczkę i wróciłem do kątów.
 Odpowiedz
Gravito
Gravito
Wypowiedzi: 748

Odp: Ocena jazdy film2018-02-09 12:09
Sorki za zuchwałe określenie "to jest snowboarding" tak pomyslalem ze wkurzylbym sie gdyby ktos nazywal moją pasje że jest "niczym"=) Nie rozumiem carvingu i nie znam się na nim więc nie powinienem krytykować. Każdy ma swój gust i niech mu sie podoba to czy tamto, sam z raz na sezon na miekkich wiazaniach tez ustawiam sobie plusy dla urozmaicenia a ze dla mnie bardziej widowiskowy jest FS moja sprawa,w moim przypadku i w moich zastosowaniach lepiej sprawdza sie kaczka;)
 Odpowiedz
cius
Wypowiedzi: 54

Odp: Ocena jazdy film2018-02-09 12:30
W koncu pojawiają się w tej dyskusji głosy rozsądku. Ja pamietam jak zaczynałem swoją przygodę na snowboard 11 lat temu to i wtedy wybór był prosty: chcesz uprawiać freestyle skakać itp jezdzij na kaczkę chcesz jezdzic bardziej agresywnie na krawędziach jezdzij na plusach również na „miękkiej” desce - f2 eliminator lub voelkl coal to tez są miękkie deski jednek z miękkich są najtwardsze i nie nadają się do FS

Zgadzam się z Kapeluszem, ze kaczka ogranicza carving bo nie daje możliwości rozwoju w carvingu lub przejściu w przyszłości np na twardy zestaw snowboardowy

Na profilu sklepu 3 style na Facebooku jest test deski flux DB SBX gdzie podczas mocnego carvingu osoba z filmu na BS ma ultra zrotowana i otwarta pozycje w katach na kaczkę ( czyli o ile wiem niezgodnie ze sztuka)- Wiec wydaje mi się ze akurat w tym przypadku lepsze by były plusy
 Odpowiedz
ngrm
ngrm
Wypowiedzi: 2066

Odp: Ocena jazdy film2018-02-10 7:16
@cius, przecież jeśli ustawiasz wiązania naturalnie, na kaczkę, to nikt ci nie każe jeździć jak instruktor na pokazach techniki. Góra ciała jak jest luźno, bark przedni jak przechodzi nad deską, kolano przedniej nogi gdy pracuje na boki, ręce pomagające dociążyć deskę, to są rzeczy które powodują naturalną rotację. Po mojemu nie ma w tym absolutnie nic złego, przeciwnie, rotacja pomaga. Ale zwróć uwagę na linię bioder a przez to na ustawienie kolan, jest równolegle do deski, na frontside stoi się bokiem na desce, nie ma więc wpychania tylnego kolana do środka, czyli wykręcania go miednicą i urywania więzadeł. Tego nie wiedzieliśmy 15-20 lat temu, teraz to wiemy i trzeba wręcz przestrzegać przed tym innych. Na miękkiej desce stoi się bokiem, na twardej stoisz przodem bo pozwalają na to kąty, co sprawia że więzadeł nikt sobie nie urywa. Jak masz zajawkę na jazdę tą techniką to nawet się nie zastanawiaj tylko kompletuj twardy zestaw, jeśli zrobisz to dobrze, ktoś ci pomoże, podszkoli (mogę polecić prawdziwych kozaków) to będziesz mieć mnóstwo radości i nowych doznań. Żadna miękka nie daje takiej trakcji jak długa, gigantowa twarda deska. To jest kompletnie inna bajka, której absolutnie nie trzeba się bać, trochę więcej sprawności fizycznej jest do tego potrzebne i to wszystko :)

[Modyfikowane: 2018-02-10 7:17]

Odpowiedz

Stron (6): [ «  <  1  2  3  4  5  6 ] Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:Adding speed limits while driving
Następny wątek:Wierchomla - instruktorzy
Przejdź do forum: