SNOWBOARD.PL snowboard
SNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeria
wyjazdySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaporadnikSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklep onlineSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriagiełdaSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklepySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaforumSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriafotoSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriakamerySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galerialinkiSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriatapetySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaKlubowicze
SNOWBOARD.PL snowboard deski snowboardowe wyjazdy sklep galeria
 Forum  (zaloguj się)
dyskusje snowboardowe » kontuzje, urazy » Złamane podudzie a snowboard

Pokaż: Dzisiejsze listy | Listy bez odpowiedzi | Szukaj
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
eMAGieIKa44
Wypowiedzi: 2

Złamane podudzie a snowboard2016-02-12 14:42
Witam szanowne forum.

Mam pytanie dotyczące kontuzji przed rozpoczęciem przygody z deska, mianowicie w roku 2012 doznałem kontuzji otwartego złamania prawego podudzia, złamaniu uległy obie kości piszczelowa oraz strzałkowa. Piszczel został zespolony płytka i 9 srobami. Przed kontuzja każdy sezon spędzalem na stoku jeżdżąc na nartach. W tym momencie całe zelastwo z nogi jest juz dawno wyciągnięte i noga w codziennym użytkowaniu nie sprawia problemów. Teraz chce wrócić na stok, nart się obawiam z racji twardości i wysokości buta (kończy się akurat w miejscu w którym kość była zlamana), dlatego wydaje mi się ze zmiana środku transportu na śniegu była by lepszym rozwiązaniem z ta kontuzja. Pytanie do doświadczonych snowboardzistów ew. ludzi z podobną kontuzja czy faktycznie noga mniej ucierpi na desce ? Miałem styczność z deska jeździłem jeden sezon także wiem mniej więcej o co chodzi.

Z góry dzieki za wszystkie odpowiedzi
 Odpowiedz
mgot
Wypowiedzi: 3

Odp: Złamane podudzie a snowboard2016-02-13 8:57
może pomyśl o zastosowaniu usztywnienia wychodzącego z buta w rodzaju jakie stosują hokeiści albo piłkarze.nawet jeśli to trochę ograniczy swobodę ruchu to jednak wzmocni podudzie fizycznie a Ciebie psychicznie.Pozdrawiam i w tym sezonie jedź ostrożnie!
 Odpowiedz
Avenged
Wypowiedzi: 177

Odp: Złamane podudzie a snowboard2016-03-14 14:33
Ja miałem 10 lat temu złamaną piszczel i strzałkową - były obie kości w kawałkach. Od 7 sezonów jeżdżę na desce, i w niczym to nie przeszkadza, noga jest normalna jak drugaa, dobrze się zrosła,a zaliczałem wiele skoków i upadków (nie tylko na desce). Także zalezy jak to u Ciebie wygląda czy wszystko się zrosło prawidłowo?
 Odpowiedz

Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:Złamana noga
Następny wątek:Sztywny staw skokowy a snowboard?
Przejdź do forum: