SNOWBOARD.PL snowboard
SNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeria
wyjazdySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaporadnikSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklep onlineSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriagiełdaSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklepySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaforumSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriafotoSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriakamerySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galerialinkiSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriatapetySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaKlubowicze
SNOWBOARD.PL snowboard deski snowboardowe wyjazdy sklep galeria
 Forum  (zaloguj się)
dyskusje snowboardowe » kontuzje, urazy » Złamana noga

Pokaż: Dzisiejsze listy | Listy bez odpowiedzi | Szukaj
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
ProDish
ProDish
Wypowiedzi: 1440

Odp: Złamana noga2016-11-15 16:20
Sezam i migdały może są i dobrym źródłem wapnia ale przy diecie wegańskiej.
Przetwory mleczne robią robotę lub sardynki w oleju (byle było sporo ości, kostek). Niestety wapń pochodzenia zwierzęcego lepiej się wchłania.

Na studiach tak mnie uczyli :)
 Odpowiedz
matios309
Wypowiedzi: 7

Odp: Złamana noga2016-11-15 17:42
okej dzięki, ale jest szansa że będe mogl bez przejmowania jezdził?:)
 Odpowiedz
ijisamg
Wypowiedzi: 24

Odp: Złamana noga2016-11-17 17:16
matios, a może warto zadać to pytanie lekarzowi? Bo jak miałeś strzeloną piszczel z przemieszczeniem, to choćbyś zjadł wywrotkę migdałów z sardynkami to pewnych rzeczy w regeneracji nie przyspieszysz. Kolano np regeneruje się w pełni do półtora roku. Nie wiedząc jakie miałeś to złamanie (a do tego jeszcze miałeś coś z kostką) trudno powiedzieć. Ja wróciłem po złamaniu obojczyka na stok po 10 miesiącach, ale to jest kość, która nie pracuje w czasie jazdy ;-). Trudno jest ocenić jaki masz zrost, czy uszkodzenie to było złamanie- pęknięcie (np. wzdłuż), czy w poprzek, a przede wszystkim jak się regenerują kości w Twoim wieku. To jest zupełnie inna fizjologia niż u dorosłego. Np. u dorosłego podaje się przy urazach kończyn dolnych leki przeciwzakrzepowe (ja sobie radośnie zapodawałem codziennie rano fraxiparine w brzuch), a jak mój najstarszy z Młodych złamał nogę, to się dowiedziałem, że do 16 roku życia leków zakrzepowych w się nie podaje, bo układ kostno- mięśniowy pracuje inaczej niż u dorosłego i nie ma ryzyka zakrzepicy. Także chyba raczej warto jednak pogadać z jakimś ortopedą, a potem dopiero zastanawiać czy ruszać na stok. A z takiej rozmowy może wyjść dużo ciekawych rzeczy, ja np. po rozmowie z ortopedą zacząłem jeździć na desce i tak mi zostało :-)
pozdrowienia
 Odpowiedz
matios309
Wypowiedzi: 7

Odp: Złamana noga2016-11-17 18:47
super dzięki za pomoc :)
 Odpowiedz

Stron (2): [ «  <  1  2 ] Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:złamanie śródstopia
Następny wątek:Złamane podudzie a snowboard
Przejdź do forum: