SNOWBOARD.PL snowboard
SNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeria
wyjazdySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaporadnikSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklep onlineSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriagiełdaSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklepySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaforumSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriafotoSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriakamerySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galerialinkiSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriatapetySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaKlubowicze
SNOWBOARD.PL snowboard deski snowboardowe wyjazdy sklep galeria
snowboard
 Forum  (zaloguj się)
sprzęt snowboardowy » oceny i opinie - wiązania » Miękka deska - wiązania medium?

Pokaż: Dzisiejsze listy | Listy bez odpowiedzi | Szukaj
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
argincix
argincix
Wypowiedzi: 9

Miękka deska - wiązania medium?2017-01-09 22:09
Hej :)
Mam zamiar kupić deskę o flexie 3/10 i tu przychodzi problem z wiązaniami...
Po kilku latach mam dość pompek i zastanawiałam się nad SP Fastec.
http://www.czerwonakomnata.pl/product/7608/sp-core -bluewhite-1516

Jednak nie wiem czy flex tych wiązań (3/5) będzie w miarę kompatybilny z deską. W jakim zakresie najlepiej szukać wiązań?
 Odpowiedz
praxx
Wypowiedzi: 1215

Odp: Miękka deska - wiązania medium?2017-01-09 23:16
flex wiązań jest informacją dość orientacyjną, bo często nie wiemy czy podana wartość dotyczy płyty, łyżki, pasków czy wiązań jako całości... te sztywniejsze będą szybciej i precyzyjniej przenosić siłę z jaką działasz na deskę, te bardziej miękkie będą nieco bardziej ospałe i "luźne"...
deska 3/10 to teoretycznie bardzo miękka deska, ale jestem przekonany, że średnio twarde/miękkie wiązania dadzą radę... :)
 Odpowiedz
ngrm
ngrm
Wypowiedzi: 1427

Odp: Miękka deska - wiązania medium?2017-01-09 23:20
Dobierz sobie flex wiązań do własnych potrzeb, jeśli chcesz by deska reagowała z opóźnieniem i chcesz mieć odczucia jakby wiązania były z gumy, wybierz miękkie wiązania. Jeśli chcesz szybką reakcję deski, precyzyjne prowadzenie deski, mocne przekazywanie sił, wybierz wiązania o twardszej płycie, łyżce i co najważniejsze z mocniej trzymającymi paskami. Im twardsze wiązania tym deska jest bardziej czuła na to co się dzieje z twoim ciałem. Im miększe wiązania tym deska jest mniej czuła na twoje ruchy.
Jeśli dopinasz na max pompki i nadal brakuje ci kontroli nad deską to świadczy to że potrzebujesz zmienić wiązania. Jeśli zapinasz je delikatnie, nie koniecznie na maxa, znaczy że kontrola nad deską jest optymalna.
Olej teorie by cały zestaw był tej samej sztywności. To bzdura :)
 Odpowiedz
Reklama
fateofangel
fateofangel
Wypowiedzi: 232

Odp: Miękka deska - wiązania medium?2017-01-11 21:17
A na jaka deske polujesz, patrzac perspektywicznie czworeczka nie lepsza jak juz skrecasz?
 Odpowiedz

Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:Za małe wiązania?
Następny wątek:Wiązania Flux XF
Przejdź do forum: