SNOWBOARD.PL snowboard
SNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeria
wyjazdySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaporadnikSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklep onlineSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriagiełdaSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklepySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaforumSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriafotoSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriakamerySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galerialinkiSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriatapetySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaKlubowicze
SNOWBOARD.PL snowboard deski snowboardowe wyjazdy sklep galeria
snowboard
 Forum  (zaloguj się)
sprzęt snowboardowy » co wybrać / kupić? » raven supreme 2017 czy voelkl spade '16

Pokaż: Dzisiejsze listy | Listy bez odpowiedzi | Szukaj
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
MateuszRyaN
Wypowiedzi: 10

raven supreme 2017 czy voelkl spade '162017-01-11 14:42
Panowie. Decha z wiązaniami, dla początkującego,
jazda na stoku, rekreacyjna jazda
177cm wzrostu, 95kg wagi

Czyli decha w rozmiarze 159-160 ;>

Opcja 1. Raven Supreme 2017 + Raven s250 black 2017
Opcja 2. Voelkl Spade '16 + Voelkl Straptec

Słyszałem że te Voelkle biją Ravena na łeb...jest tego troche do wyboru ale nie wiem co wybrać.
Zależało by mi żeby to był Rocker, lub Flatrocker przynajjmniej...bo mam czasami problem z łapaniem krawędzi.

Interesuje mnie również zakupienie full zestawu...decha + wiązania + buty (używane).
Jak chcecie coś sprzedać swojego to proszę zasypywać ofertami :)
 Odpowiedz
fateofangel
Wypowiedzi: 235

Odp: raven supreme 2017 czy voelkl spade '162017-01-11 21:02
Pomysl nad innymi wiazaniami
 Odpowiedz
ngrm
ngrm
Wypowiedzi: 1638

Odp: raven supreme 2017 czy voelkl spade '162017-01-11 22:03
To są zupełnie inne deski. Ten Raven to symetryczna deska do parku, podobno pełny rocker, z b.krótkim promieniem skrętu, niskim flexem.
Spade to deska All Mountain czyli taka do jazdy po ubitych stokach. Czyli jest inny kształt deski, przód i tył jest krótki a krawędź efektywna dłuższa o 7-8 cm od Ravena podobnej długości. Do tego dochodzą zupełnie inne materiały, włókna szklane triaxial dające większą sztywność poprzeczną, można więc pojeździć na tej desce szybciej, można uczyć się z powodzeniem ciętych. Przód jest minimalnie szerszy od tyłu co ułatwia prowadzenie deski w skręcie, ułatwia również zmianę krawędzi na większej prędkości. Nie ma więc większego sensu porównywanie dwóch desek o różnym przeznaczeniu, a jednej All Mountain a z drugiej typowy park.
 Odpowiedz
Reklama
MateuszRyaN

Odp: raven supreme 2017 czy voelkl spade '162017-01-12 7:49
Czyli nie można ich porównywać jakościowo??
Są to dechy w mniej więcej podobnym przedziale cenowym. Myślałem że ta marka Raven po prostu jest gorszej jakości niż Voelkl.
Hmm...ale przyznam szczerze, że z Twojej wypowiedzi dużo wywnioskowałem (ta sprawa długości krawędzi ze względu na "zaokrąglenie" taila i nose - przyznam, że nie zdawałem sobie z tego wcześniej sprawy).

Chciałbym kupić taką deskę, dzięki której nauczę się jeździć, w sensie opanuję dobrze jazdę ślizgiem, taką, która z biegiem czasu pozwoliła by mi wejść na trochę wyższy level czyli próbowanie skrętów ciętych, ale na łagodnych stokach móc "spróbować" się pobawić...typu jakieś 180,360, buttering.
Czy jest w takim razie na to jakiś złoty środek między tymi dwoma deskami?? Czy to jest tak, że na Ravenie o krawędziach mogę zapomnieć...a na Voelklu nie da rady ogarnąć podstaw FS.

Z tego co czytałem, w poradnikach np. nai http://sklepsnowboardowy.pl/poradnik.html , wydaje mi się, że ten Veolkl byłby lepszym rozwiązaniem.

[Modyfikowane: 2017-01-12 8:08]

Odpowiedz
ngrm
ngrm

Odp: raven supreme 2017 czy voelkl spade '162017-01-12 8:42
Jeśli już wiesz, że gdy nauczysz się jeździć to pójdziesz we freestyle, to zobacz są na Voelkl Steaze. Wtedy będziesz mieć deskę zarówno do nauki ślizgowych, ciętych ale też do zabawy będzie ok.
 Odpowiedz
MateuszRyaN

Odp: raven supreme 2017 czy voelkl spade '162017-01-12 10:04
No oglądałem, natomiast jest już to dla mnie za drogo. Przyznam, że szukam czegoś do 900 max (z wiązaniami), w szczególności że nie jest to sport w który chce iść wyczynowo. Chciałbym mieć deskę na pare lat...do jazdy 6-15 dni w sezonie...i to raczej nasze polskie góry, chilloutowo, więc omijałbym kupowanie sprzętu za 1,5 koła. Może jesteś w stanie doradzić coś innego do tej ceny? nooo powiedzmy że 999 ;/ to już taka ostateczność...
 Odpowiedz
ngrm
ngrm

Odp: raven supreme 2017 czy voelkl spade '162017-01-12 10:08
A znasz ceny karnetów w górach?
 Odpowiedz
MateuszRyaN

Odp: raven supreme 2017 czy voelkl spade '162017-01-12 11:31
Tak, nie rób ze mnie debila...chodziło mi o to, że nie zbierałbym się w ekipe 10 osób i nie jechałbym np. do włoch czy austrii na tydzień...
 Odpowiedz
michu_wro
Wypowiedzi: 22

Odp: raven supreme 2017 czy voelkl spade '162017-01-12 11:42
nie ma że boli ... MateuszRyaN musisz zostać od razu pro evo riderem :)

z ciekawości zapytam co ma cena karnetu do ceny sprzętu w którym jeździsz, potrzebujesz, który spełnia oczekiwania?

[Modyfikowane: 2017-01-12 11:55]

Odpowiedz
MateuszRyaN

Odp: raven supreme 2017 czy voelkl spade '162017-01-12 11:58
No też jestem ciekaw, co kolega miał na myśli. Czy znam ceny karnetów w polsce? Znam...jak za 30zł od 17-21 pojeżdże sobie w Wiśle, to jestem bardzo zadwolony. Więcej mi do szczęścia nie potrzeba... a jak naucze się jeździć, to może sie wybiore na te Hopoki i inne Kasprowe.... -.-
Następna strona Odpowiedz

Stron (3): [ 1  2  3  >  » ] Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:Deska, buty i wiązania dla początkującego.
Następny wątek:Burton custom czy stepchild dirtbag ?
Przejdź do forum: