SNOWBOARD.PL snowboard
SNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeria
wyjazdySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaporadnikSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklep onlineSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriagiełdaSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklepySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaforumSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriafotoSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriakamerySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galerialinkiSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriatapetySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaKlubowicze
SNOWBOARD.PL snowboard deski snowboardowe wyjazdy sklep galeria
snowboard
 Forum  (zaloguj się)
sprzęt snowboardowy » co wybrać / kupić? » Deska, buty i wiązania dla początkującego.

Pokaż: Dzisiejsze listy | Listy bez odpowiedzi | Szukaj
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
makus86
Wypowiedzi: 3

Deska, buty i wiązania dla początkującego.2017-01-13 9:18
Witam wszystkich,

Chciałbym zakupić zestaw deska buty i wiązania, zaczynając od butów (dobry wybór?). Jestem na początku przygody z deską i wciągnęło mnie po 2 h jazdy :), a że nie chcę czekać w kolejkach i płacić za wypożyczanie chciałbym mieć coś swojego. Mam 176 cm wzrostu, ważę 77 kg, rozmiar buta 42, chociaż ten wypożyczalni leżal lepiej 43. Nie mam bladego pojęcia od czego zacząć. Czy na początek da się zmajstrować taki zestaw do nauki i wstępnej jazdy za ok 1000 zł?

[Modyfikowane: 2017-01-13 9:23]

Odpowiedz
ngrm
ngrm
Wypowiedzi: 1850

Odp: Deska, buty i wiązania dla początkującego.2017-01-13 10:30
Dobre buty, dobrze leżące na nodze kosztują 800-1000 zł więc nie bardzo widzę możliwość poskładania za tyle zestawu.
 Odpowiedz
dibdib
Wypowiedzi: 21

Odp: Deska, buty i wiązania dla początkującego.2017-01-13 10:46
Witam,

Co do rozmiaru buta- napisałeś że masz 42- a lepiej leżał 43:P. Najlepiej zmierzyć długość swojej stopy w centymetrach, stawiasz stopę na kartce papieru odrysowujesz ją- następnie centymetrem mierzysz odległość między początkiem pięty(pośrodku) do czubka dużego palca. Znając długość swojej stopy dobieramy rozmiar buta kierując się długością wkładki- każdy szanujący się producent obuwia podaje długość wkładki w cm dla danego rozmiaru buta. U jednego producenta np. rozmiar 47 to wkładka 30.5 cm a u innego 47 to 31 cm:) Znając naszą długość stopy buty można kupować w zasadzie w ciemno:).

1000 złotych na nową deskę+wiązania+buty- chyba ciut przymało. Buty znajdź sobie wygodne wpierw- poszukaj po promocjach/wyprzedażach.
Ja również jestem początkujący i zamówiłem deskę Raven Decade plus wiązania SP Fastec Private plus buty Deeluxe Alpha(wg mnie meeeega wygodne i trafione w super cenie:) za całość zapłaciłem 1450zł.

Pozdrawiam
 Odpowiedz
Reklama
makus86

Odp: Deska, buty i wiązania dla początkującego.2017-01-13 11:55
Czy zestaw dibdib na początek będzie dobry dla mnie? Pozliczałem i 1400 mam w domu wszystko więc ok, jeśli chodziło oczywiśćie o taki zestaw:

http://allegro.pl/nowy-snowboard-raven-decade-carb on-156cm-wide-2017-i6612672925.html
http://allegro.pl/wiazania-sp-fastec-private-s-m-w roclaw-i6629440730.html
http://allegro.pl/buty-snowboardowe-deeluxe-alpha- cf-black-250-50-i6650323173.html

Jeśli nie i nie polecacie tego zestawu ew. jakiegoś składnika to także proszę o poprawki doń. Czy buty zawsze trzeba mierzyć czy można kupić w ciemno?

Kolejne pytanie czy różnica w butach za 400 i 1000 zł będzie aż tak astronnomicznie odczuwalna?

dzięki za odzew i pozdro.
 Odpowiedz
-Arczi2011-
Wypowiedzi: 50

Odp: Deska, buty i wiązania dla początkującego.2017-01-13 12:13
Różnice w butach różnych firm i za różne ceny są odczuwalne już po pierwszych przymiarkach najlepiej jakbyś po buty wybrał się osobiście. Ja byłem w sklepie gdzie przymierzałem chyba z 5 czy 6 różnych butów wszystkie teoretycznie wkładka 290mm a najtańsze head były mi luźne nie trzymały piety, znowu burton były troszke za drogie, salomon fajne dobrze spasowane ale za sztywne jak do nauki, Nitro mają chyba zaniżoną numeracje bo były mega ciasne, wkońcu wybrałem FLOW, przez neta ryzykujesz, najlepiej ubrać pochodzić sobie w tych butach po sklepie i po jakimś czasie zobaczysz jak ci pasują. Na butach nie oszczędzaj, deska do nauki chyba nie musi być mega wypasiona :P bo i tak ją poobijasz itp
 Odpowiedz
dibdib

Odp: Deska, buty i wiązania dla początkującego.2017-01-13 12:15
Tylko przy rozmiarze buta 42/43 chyba deska poszerzana Ci nie potrzebna.
Buty Deeluxe do tanich nie należą te które pokazałeś również są po przecenie i buty są z przedziału 800-1000zł:) ja jak założyłem po prostu mega wygodnie:))
 Odpowiedz
makus86

Odp: Deska, buty i wiązania dla początkującego.2017-01-14 19:06
No to pytanie do Panów fachowców, czy buty Deeluxe które zaproponował dibdib mogą być dla mnie (czy to są te z przedziału dobre czy średnie?? Jeśli tak to napiszcie mi jakie wiązania do tego i deska będą pasowały czy np zestaw dibdib czy syocoder,który lepszy?. Jeśli nie, to proszę o propozycję zestawu dobrego na start w rozsądnej cenie.
 Odpowiedz
dibdib

Odp: Deska, buty i wiązania dla początkującego.2017-01-15 12:52
Deska GNU 1350 złociszy po przecenie, początkowy budżet zakładał max 1000 złotych na deska+wiązania+buty:).
Kolega syocoder nie wskazał żadnych konkretnych wiązań.
 Odpowiedz

Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:Raven gravy/ Volkl Steaze + Drake King
Następny wątek:raven supreme 2017 czy voelkl spade '16
Przejdź do forum: