SNOWBOARD.PL snowboard
SNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeria
wyjazdySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaporadnikSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklep onlineSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriagiełdaSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklepySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaforumSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriafotoSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriakamerySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galerialinkiSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriatapetySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaKlubowicze
SNOWBOARD.PL snowboard deski snowboardowe wyjazdy sklep galeria
snowboard
 Forum  (zaloguj się)
sprzęt snowboardowy » serwis sprzętu » Odkształcona wkładka i skorupa w twardych butach UPZ.

Pokaż: Dzisiejsze listy | Listy bez odpowiedzi | Szukaj
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
cheewbacka
Wypowiedzi: 4

Odkształcona wkładka i skorupa w twardych butach UPZ.2017-02-05 14:02
Czołem,

Niedawno kupiłem buty UPZ RC8. Niby nowe, ale leżały w magazynie długo i chyba nie były dobrze zapięte, bo jest nieco odkształcony jezyk wkładki i wydaje mi się, że skorupa minimalnie też. Kupiłem, bo kosztowały o 1/3 mniej niż normalnie - 1000zł.
W sklepie widziałem ten defekt, ale stwierdziłem, że pasują idealnie (miażdżą stopę, ale nie są za krótkie :D ), więc je wziąłem.

Wiem, że takie odkształcenie języka wkładki się zdarza. Wcześniej jeździłem na pożyczonym, tym samym modelu butów i w jednym bucie była identyczna sytuacja. Problem w tym, że tam buty były troszkę luźniejsze i tego tak nie odczuwałem. Teraz but jest dopasowany do mnie, więc nawet tak małe zagięcie może być nie do wytrzymania podczas jazdy (jeszcze nie testowałem w akcji, wkładałem tylko w domu i już daje się odczuć spory dyskomfort).

Pytanie czy ktoś miał podobny problem i jakoś jemu zaradził? Wkładka jest typu FLO (ewentualnie Termofit) czyli taka, która dopasowuje się do kształtu stopy pod wpływem jej temperatury.
Myślałem, żeby po prostu rozgrzać ją przy pomocy gorącej wody (albo suszarki :p ), włożyć stopę, dopiąć odpowiednio but i powinna się naprostować. Obawiam się tylko czy nie uszkodzę jej jakoś w ten sposób dlatego konsultuję ten pomysł :D

Druga sprawa to sama skorupa. Wydaje mi się, że ona sama też jest nieco zniekształcona. Czy ją też da się jakimś łatwym sposobem naprostować jednocześnie jej nie uszkadzając?
Zdjęcia wstawiam poniżej. Mam nadzieję, że widać o co chodzi i z góry dzięki za pomoc!

Wkładka:
https://scr.hu/7L4WP6
https://scr.hu/dz25re

Skorupa:
https://scr.hu/KO7w9L

Odpowiedz
dibdib
Wypowiedzi: 21

Odp: Odkształcona wkładka i skorupa w twardych butach UPZ.2017-02-07 23:14
Wygoogluj odbarczanie butów narciarskich- może coś pomoże.
 Odpowiedz

Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:Części do wiązań SP XTR sprzed...chyba 13 lat:)
Następny wątek:Ile czasu jezdzicie na jwdnwj desce?
Przejdź do forum: