SNOWBOARD.PL snowboard
SNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeria
wyjazdySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaporadnikSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklep onlineSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriagiełdaSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklepySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaforumSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriafotoSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriakamerySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galerialinkiSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriatapetySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaKlubowicze
SNOWBOARD.PL snowboard deski snowboardowe wyjazdy sklep galeria
 Forum  (zaloguj się)
dyskusje snowboardowe » twardziele - społeczność » Wiązania dla początkującego - system intec czy klasyczny?

Pokaż: Dzisiejsze listy | Listy bez odpowiedzi | Szukaj
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
cheewbacka
Wypowiedzi: 4

Wiązania dla początkującego - system intec czy klasyczny?2017-02-05 14:04
Czołem,

W tym roku zacząłem jazdę na twardym sprzęcie. Z zerowej wiedzy doszkoliłem się na tyle, że kumam podstawy dotyczące doboru sprzętu.

Potrzebuje porady co do wiązań. Oczywiście zastanawiam się nad F2 Race Titanium. Pytanie jak duża różnica jest pomiędzy klasycznym zapięciem a Intec?
Wiem, że Intec są twardsze. Już na nich jeździłem i mi odpowiadały, ale też nie mam porównania. Jeżeli chodzi o wygodę, to nie ma dla mnie znaczenia czy będę musiał się pochylić do przodu żeby odpiąć wiązanie czy do tyłu i pociągnąć linkę. Wygoda schodzi na drugi plan, zależy mi tylko na tym jak te wiązania przekładają się na jazdę. Czy dla świeżaka jak ja te wiązania nie będą mi utrudniały w jakiś sposób nauki? Wiązania mają być dopasowane pod kątem jazdy gigantowej, bo taką mam deskę :p
Chcę też ogarnąć jazdę carvingową, ale domyślam się, że to zupełnie inna bajka.

Do zestawu mam F2 Speedster RS WC (bodajże sprzed 6 sezonów) i buty UPZ RC 8 (do których założyłem osobny wątek, kupiłem nowe, ale które leżały w magazynie i mają lekko odkształconą wkładkę - link do wątku poniżej).
http://www.snowboard.pl/forum/msg.php?th=68955& ;rid=32141&a=a&post_form=&start=0#msg_ 284198

A i jeszcze znalazłem coś takiego na allegro. Nie ukrywam, że jeżeli takie wiązania też wystarczą to cena mnie przekonuje :P
http://allegro.pl/wiazanie-snowboard-twarde-fritsc hi-i6681775881.html

Będę wdzięczny za pomoc, bo wyjeżdżam 10 lutego na test sprzętu :D
 Odpowiedz
awdam
Wypowiedzi: 3

Odp: Wiązania dla początkującego - system intec czy klasyczny?2017-02-06 11:00
Jak dla mnie tylko intec - wygoda przede wszystkim.

Nie zapomnij dokupić piętek do buta żeby się wpiąć.

[Modyfikowane: 2017-02-06 11:01]

Odpowiedz
cheewbacka

Odp: Wiązania dla początkującego - system intec czy klasyczny?2017-02-06 11:03
Tak tak o piętkach pamiętam, dlatego wiem, że Intec to o pare stówek większy wydatek.

[Modyfikowane: 2017-02-06 11:08]

Odpowiedz
awdam
Wypowiedzi: 3

Odp: Wiązania dla początkującego - system intec czy klasyczny?2017-02-06 11:13
ja jeżdżę już dobrych parę lat na intecach i mega sobie cenie. drożej ale przyjemniej znacznie. pociągasz za linkę i masz wypiętą nogę.

Piszą niektórzy, że się wypina, mi się nie zdarzyło ani razu a w różnych warunkach i na przeróżnych stokach jeździłem.

Moim zdaniem, na taką jazdę jak się uprawia w PL nie odczujesz różnicy w twardości wiązania, chyba że jesteś kozakiem :) A
 Odpowiedz
cheewbacka

Odp: Wiązania dla początkującego - system intec czy klasyczny?2017-02-06 11:37
Jak pare dni na nich jeździłem to wypięcie zdarzyło mi się raz jak źle wpiąłem, miałem po prostu śnieg pod butem i jeden z bolców nie sięgał do otwóru.
Te Intec`i były już zużyte i czasem w piętce zacinały się bolce, ale na tydzień jeżdżenia zdarzało się to bardzo rzadko, może ze 3 razy.

Zadzwoniłem do Wind-Snow-Moto i dowiedziałem się, że Intec`i są twardsze wzdłuż buta, co przydaje się przy jeździe na ostrych kątach kiedy mocniej napiera się właśnie bokami stopy, a nie przodem i końcem. Czyli dotyczy to mnie, bo mam sporego buta, więc mniejsze kąty dla mnie nie wchodzą w grę, bo będę rył w śniegu.

W każdym razie dzięki za odpowiedź, już chyba wszystko wiem ;)
 Odpowiedz
Shaman
Shaman
Wypowiedzi: 892

Odp: Wiązania dla początkującego - system intec czy klasyczny?2018-01-11 8:28
Hejka
Intec to wygoda. Alebtrzeba pietki dokupic. Sa sztywniejsze tak. Ale dopoki sa nowe. Jak sie bolce w puetkach i otwory w wiazaniu wyrobia to ze sztywnosci zostaja tylko luzy... dodatkowo linka lubi sie urwac. A wtedy trzeba dwoch narciarzy zeby sie wypiac;)
I najwazniejsze. Jezeli masz zwykle wiazania i nie masz juz sily ich zapaiac to znaczy ze czas konczyc jazde. W step-in nie masz tego bezpiecznika ;)
 Odpowiedz

Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:Smarowanie nowej deski
Następny wątek:dobór twardziela
Przejdź do forum: