SNOWBOARD.PL snowboard
SNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeria
wyjazdySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaporadnikSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklep onlineSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriagiełdaSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklepySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaforumSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriafotoSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriakamerySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galerialinkiSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriatapetySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaKlubowicze
SNOWBOARD.PL snowboard deski snowboardowe wyjazdy sklep galeria
snowboard
 Forum  (zaloguj się)
sprzęt snowboardowy » co wybrać / kupić? » Duży człowiek i deska

Pokaż: Dzisiejsze listy | Listy bez odpowiedzi | Szukaj
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
cudakdgl
Wypowiedzi: 1

Duży człowiek i deska2017-10-13 2:39
Witam, mam problem z doborem sprzętu. (dokładniej małe pojęcie, jeździłem na wypożyczanym, jednak na swoich butach)

Chciałbym, abyście mi doradzili deskę/zapięcia (używane mogą być jak najbardziej) do moich gabarytów:
wzrost 191
waga 93
rozmiar buta 47

Budżet lekko ograniczony, za używkę (deska+zapięcia) jestem w stanie dać do 1000zł
 Odpowiedz
dibdib
Wypowiedzi: 21

Odp: Duży człowiek i deska2017-10-13 9:37
Siema,

Mam deskę do sprzedania ok. 12 dni na stoku. Wysłałem Ci PW.
 Odpowiedz
lenc
lenc
Wypowiedzi: 1

Odp: Duży człowiek i deska2017-10-17 14:33
Zapraszam na moją aukcję: https://www.olx.pl/oferta/atomic-alibi-166cm-deska -snowboard-deska-snowboardowa-CID767-IDk6zqK.html# 30f260908e

Deska jest dla Twojego wzrostu i wagi idealna.

Jeśli z jakiegoś powodu moja decha nie podpasuje to ogólnie wg. mnie szukaj desek o dużej twardości (czyli flex 7,8,9,10) i długich 160-170cm bo tylko one wytrzymają obciążenia powstające podczas pokonywania większych zagłębień terenu.

Oczywiście staraj się zwrócić uwagę na markę, parametry, technologię wykonania deski (najlepiej producentów z doświadczeniem i renomą) ponieważ deski producentów, którzy nie mają wieloletniego doświadczenia mogą szybko ulec uszkodzeniu. Zdarza się nawet, że deski renomowanych firm mają "awarię" przy normalnym użytkowaniu np. rozwarstwienie deski przy krawędzi, pęknięcia za tylnym wiązaniem po małym skoku w puch.

Kluczowa jest też szerokość deski w miejscach mocowania wiązań - żeby czubki i pięty nie wystawały znacząco po dobraniu kątów wiązań. Czubki butów powinny wystawać poza wiązanie i krawędź deski ale żeby nie wystawały po 5cm bo ciągle będziesz haczył o stok i niszczył buty lub/i wiązania.

Zwróć także uwagę że przy twoim wzroście rozstaw stóp "stance" będzie spory więc deska powinna mieć odpowiednio dużo dziurek i w odpowiedniej odległości od siebie (zwykle odległość środka stopy przedniej od tylnej, czyli środków wiązań, powinna wynosić tyle co długość mierzona od pięty do kolana, czyli stojąc, od ziemi do środka kolana). Oczywiście każdy z czasem zmienia rozstaw i kąty żeby było jak najwygodniej jeździć ale ta metoda na początek jest moim zdaniem dobra.

Wiązania w rozmiarach L (może nawet XL jeśli dana firma produkuje) ale to już buty będą dyktowały rozmiar wiązań. Wg. mnie z racji rozmiaru stopy buty w wersji o zmniejszonych wymiarach zewn. żeby nie zmuszały do zakupu bardzo szerokich desek. Poszukiwania można zacząć od butów i wiązań (o jak najmniejszych wymiarach zewn. ale wygodnych i dopasowanych do Ciebie oczywiście), a następnie dobrać do tego deskę żeby czubki i pięty butów nie wystawały za mało lub za dużo.

Ogólnie temat doboru dechy, wiązań, butów jest na tyle szeroki, że to co wyżej to mikro wstęp, a więcej oczywiście na tym i innych forach.

[Modyfikowane: 2017-10-17 16:11]

Odpowiedz
Reklama

Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:Dobór Deski dla początkujacej kobiety i mężczyzny
Następny wątek:Powerlink / Podkładki pod wiązania
Przejdź do forum: