SNOWBOARD.PL snowboard
SNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeria
wyjazdySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaporadnikSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklep onlineSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriagiełdaSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklepySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaforumSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriafotoSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriakamerySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galerialinkiSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriatapetySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaKlubowicze
SNOWBOARD.PL snowboard deski snowboardowe wyjazdy sklep galeria
 Forum  (zaloguj się)
sprzęt snowboardowy » co wybrać / kupić? » Deska do podszkolenia freestylu

Pokaż: Dzisiejsze listy | Listy bez odpowiedzi | Szukaj
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
xjxj
Wypowiedzi: 3

Deska do podszkolenia freestylu2018-02-08 20:57
Hej,
przygode ze snowboardem rozpoczelam kilka sezonow temu, ale tak na powaznie jezdze 3-4 lata. Technicznie radze sobie dobrze i szukam zestawu (deska + wiazania), ktory pozwoli mi podszkolic freestyle, ale nie chce rezygnowac z szybkiej jazdy po przygotowanym stoku i gdzies poza trasa
Generalnie chodzi mi o cos z czym sobie poradze aczkolwiek lubie wyzwania

Mam 170 cm, waze 55 kg, rozmiar buta 36 (jesli to ma znaczenie)

Budzet mysle ze 1500 zl, ale jestem sklonna wydac troszke wiecej na lepszy sprzet

Myslalam o jakiejs desce ravena albo voelkl savvy
Czekam tez na wasze propozycje

Pozdrawiam

[Modyfikowane: 2018-02-08 23:22]

Odpowiedz
Antuchkin
Wypowiedzi: 5

Odp: Deska do podszkolenia freestylu2018-02-13 23:22
Witam
Podepnę się pod Koleżankę
Podobna sytuacja, jeżdżę na desce ok 10 lat, na przygotowanych trasach radzę sobie bardzo dobrze
Od paru lat próbuję sił w parkach, ale z mizernym skutkiem.
Za pewne duży wpływ ma tu sprzęt obecnie jeżdżę na rossignol stream 159 zabytek, wiązania Burton P1 Speed Zone
Zrobiłem wstępnie rozeznanie i mam dwa typy co do deski
-K2 World Wide Weapon
-Nitro Bad Seed
W rozmiarze ok 150-151

Wzrost 176
Waga 90 kg

Jeżeli chodzi o budżet sam deska ok 1000 zł dlatego też takie typy
Rozważam tez wymianę wiązań bo zauważyłem, że po wymianie butów jest luz.
Nie wiem czy moje typy są dobre, ewentualnie co moglibyście jeszcze polecić zarówno z desek jak i wiązań?
Dodam, że nie chciał bym rezygnować z jazdy po trasach.

Z góry podziękował za pomoc
 Odpowiedz
Gravito
Gravito
Wypowiedzi: 727

Odp: Deska do podszkolenia freestylu2018-02-14 8:52
@xjxj na czym obecnie jezdzisz? Moze na poczatek wymiana deski na GNU/Roxy? Albo pare stówek dolozyc i wystarczyloby na wiazania Uniona Juliet albo Milan
@Antuchkin
Ten K2 wydaje sie w porzadku, polecam profil FlatRocker jest dobry na boxy i buttery jak i na hopy, do samej nauki spinów i niszczenia blatu na przeszkodach mozesz wziac chocby i taniego miekkiego Ravena tylko taka deska potem na trasie to za szybko sie nie pojedzie. Z wiązań to najprostsze Union Flite Pro.
 Odpowiedz
xjxj

Odp: Deska do podszkolenia freestylu2018-02-14 10:18
Do tej pory jezdzilam na deskach z wypozyczalni, bo nadal roslam i sie nie oplacalo kupowac
Troche jeszcze pogrzebalam w internecie i mysle nad Nitro Fate, Gnu Chromatic albo Gnu B nice
A z wiazan to myslalam o jakis Unionach

Tylko nie jestem pewna co do rozmiary deski 170cm/55kg
Wydaje mi sie, ze cos pomiedzy 145 a 150

Odpowiedz
Gravito
Gravito
Wypowiedzi: 727

Odp: Deska do podszkolenia freestylu2018-02-14 10:29
Dobrze kombinujesz i rozmiar słuszny, moja żona uwielbia BTXa do "baletu" na stoku a dzieki Magne Traction i asymetrii wcięcia jakos te deski takze jadą na krawedzi, nauke 180 albo pressów na pewno Ci ułatwią
 Odpowiedz
xjxj

Odp: Deska do podszkolenia freestylu2018-02-14 11:39
Okej dzieki za pomoc
 Odpowiedz

Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:GOGLE BORN ON BOARD
Następny wątek:sprzęt dla początkującej dziewczynki
Przejdź do forum: