SNOWBOARD.PL snowboard
SNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeria
wyjazdySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaporadnikSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklep onlineSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriagiełdaSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklepySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaforumSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriafotoSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriakamerySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galerialinkiSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriatapetySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaKlubowicze
SNOWBOARD.PL snowboard deski snowboardowe wyjazdy sklep galeria
 Forum  (zaloguj się)
sprzęt snowboardowy » oceny i opinie - wiązania » Flux R2 - rozmiar wiązań

Pokaż: Dzisiejsze listy | Listy bez odpowiedzi | Szukaj
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
noelo
Wypowiedzi: 3

Flux R2 - rozmiar wiązań2018-03-14 12:03
Cześć,
Zastanawiam się nad kupnem wiązań Flux R2 niestety jedyną opcją jest sprowadzenie ich z zagranicy i wolałbym to zrobić raz bez zabawy ze zwrotami. Wysyłka za granicę trochę kosztuje.
Zastanawiam się jaki rozmiar wiązań kupić.

Obecnie mam buty Head Scout Pro Boa rozmiar 44 (US 10.5). But sam w sobie ma dosyć dużą skorupę, przynajmniej tak mi się wydaje - są to moje pierwsze buty snowboardowe.
Boję się, że rozmiar M może być za mały na buta, no i oczywiście, że L będzie za duży. Czy ktoś mający większe doświadczenie z dobieraniem wiązań/butów byłby wstanie doradzić, który rozmiar wiązań zamówić?

Z góry dzięki za pomoc :)

[Modyfikowane: 2018-03-14 12:05]

Odpowiedz
siwex
siwex
Wypowiedzi: 4489

Odp: Flux R2 - rozmiar wiązań2018-03-14 14:59
a czemu z zagranicy?
 Odpowiedz
noelo

Odp: Flux R2 - rozmiar wiązań2018-03-14 15:56
Z tego co szukałem w polskich sklepach internetowych to znalazłem tylko w dwóch jeśli dobrze pamiętam, ale w obu został już tylko rozmiar S.
Natomiast w Niemczech jest dostępny rozmiar M i L.
 Odpowiedz
KaMR2
KaMR2
Wypowiedzi: 29

Odp: Flux R2 - rozmiar wiązań2018-03-14 21:50
Ja szukałem TT w L bez powodzenia :( w szoku byłem jak od połowy lutego z dnia na dzień stoki się kurczyły, praktycznie wszystkiego godnego zainteresowania. Ostatecznie z braku TT zdecydowałem się na Rome SDS Arsenal i też w ostatniej chwili, ostatnia para z ekspozycji. Póki co jestem zadowolony. Myślałem też nad Rome SDS 390 boss, ale są podobno bardziej miękkie, z tego co widzę Flex również 6 jak Flux R2. Ostatnia para u morgana, może będziesz zainteresowany, tylko kolor może nie spasować. Powodzenia.

http://sklepsnowboardowy.pl/rome-sds-390-boss-acid -green.html
 Odpowiedz
ngrm
ngrm
Wypowiedzi: 2066

Odp: Flux R2 - rozmiar wiązań2018-03-14 21:54
Heady Scout to są potężne buty które nie mają zredukowanego rozmiaru. Także wszystkie Fluxy w rozmiarze L będą dobre, absolutnie nie będą za duże. Fluxy nie mają ogromnej płyty więc nie musisz mieć deski wide by nic nie wystawało. O to się nie martw. Rozsuniesz sobie płytę na tyle na ile będziesz mieć miejsca na desce. W przyszłym roku nie ma już R2 a w zamian jest DSL, z lepszą płytą i nowym ankle strapem.
 Odpowiedz
siwex
siwex

Odp: Flux R2 - rozmiar wiązań2018-03-15 10:43
my w sklepie mamy rozm M i L z flux R2 jakbyś chciał:)
 Odpowiedz
noelo

Odp: Flux R2 - rozmiar wiązań2018-03-15 12:31
Dzięki wszystkim za odpowiedzi!

W takim razie będę rozpatrywał rozmiar L.

Siwex faktycznie u Ciebie w sklepie jest dostępny. Jakoś musiałem pominąć Twój sklep.
Ogólnie myślałem nad kupieniem wiązań w kwietniu, bo wtedy zawsze są większe promocje, a swoją jazdę na desce w tym roku mam już za sobą. Dolny strap w moim obecnym wiązaniu trzyma się na jedną śrubkę i w każdej chwili może nie wytrzymać, dlatego lepiej nie ryzykować, choć wiązania wytrzymały 3/4 dni na tej śrubce.
Tylko przeraziło mnie to jak mało wiązań zostało i ciężko znaleźć takie jakie by się chciało. Jest u Ciebie szansa jeszcze liczyć na trochę większą promkę? ;)

Chciałem też się zapytać co myślicie o wiązaniach, gdzie strapy wykonane są z gumy? Słyszałem opinie, że potrafią się rozciągnąć po paru sezonach i już nie trzymają tak dobrze jak na początku. Kolega zdecydowanie odradzał mi kupno takich wiązań. Jednak z tego co widzę, niektóre nawet lepsze firmy mają strapy z gumy jak Rome czy Union.
Macie podobne doświadczenie z tym albo słyszeliście jakieś opinie na ten temat? Jak próbowałem znaleźć w internecie coś na ten temat to wygląda na to, że internet milczy.
 Odpowiedz
siwex
siwex

Odp: Flux R2 - rozmiar wiązań2018-03-15 14:19
Z dodatkową zniżką raczej cięzko ale odezwij sie na prv i coś wymyslimy:)
 Odpowiedz
gula44
gula44
Wypowiedzi: 66

Odp: Flux R2 - rozmiar wiązań2018-03-15 14:20
Jak internet milczy to widocznie wszystko jest ok bo tak to by narzekał. Sam mam w malavitach cos jak gumowy capstrap i nie widac na nim żadnego zużycia.
 Odpowiedz
ngrm
ngrm
Wypowiedzi: 2066

Odp: Flux R2 - rozmiar wiązań2018-03-15 14:26
W paskach Rome jest stalowa linka także nic nie ma prawa się rozciągać.
 Odpowiedz

Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:Bend Metal Logic
Następny wątek:flux pr 18 vs union str
Przejdź do forum: