SNOWBOARD.PL snowboard
SNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeria
wyjazdySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaporadnikSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklep onlineSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriagiełdaSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklepySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaforumSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriafotoSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriakamerySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galerialinkiSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriatapetySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaKlubowicze
SNOWBOARD.PL snowboard deski snowboardowe wyjazdy sklep galeria
 Forum  (zaloguj się)
sprzęt snowboardowy » serwis sprzętu » Pierwszy serwis deski

Pokaż: Dzisiejsze listy | Listy bez odpowiedzi | Szukaj
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
bambot
Wypowiedzi: 2

Pierwszy serwis deski2018-04-05 14:32
Cześć,

jestem po trzech dniach na stoku z deską Rossignol Templar (https://www.gosnow.pl/Rossignol-Templar-Magtek-20 18). Jeździłem na raczej mokrym śniegu w ciepły weekend 23-25 marca.

Przed kupnem naczytałem się różnych tekstów, jak to trzeba dbać o ślizg spiekany, więc żeby nie zawalić sprawy już od samego początku posiadania deski chcę się za to zabrać.

Pytanie pierwsze brzmi: czy po trzech dniach na stoku powinienem coś już z deską robić? Ślizg już trochę zblakł na krawędziach, więc wydaje mi się, że wypadałoby ją zakonserwować.

2. Czy jestem w stanie zrobić to samemu skoro nigdy tego nie robiłem (łatwo jest coś trwale spieprzyć?). Jeśli nie jest to rocket science, to muszę nabyć już jakiś konkretny sprzęt (żelazko, cykliny itp)? Krawędzi póki co raczej nie muszę ostrzyć, deska bardzo dobrze trzymała krawędzie. Miałbym raczej ze 3-4 deski do konserwacji, więc koszt narzędzi mógłby się szybko zamortyzować.

3. Jeśli nie robić tego samemu - to czy wystarczy iść do jakiegokolwiek serwisu i poprosić o samo smarowanie? Czy jakoś inaczej się to powinno nazywać?

4. Czy po przesmarowaniu konserwującym na okres letni, smarować jeszcze raz przed zimą? Czy jeździć już na tym smarze z wiosny?

5. Generalnie w sezonie to co ile dni potem powinienem deskę smarować żeby jej nie zajechać? Według uznania, jak czuję pod nogami że staje się wolniejsza + ślizg blaknie? Czy jakieś inne kryteria wziąć pod uwagę? Zakładam jakieś 20 dni jazdy po stokach na sezon.

6. Coś jeszcze powinienem wiedzieć? :)

Z góry dzięki za odpowiedzi!
 Odpowiedz
Gravito
Gravito
Wypowiedzi: 751

Odp: Pierwszy serwis deski2018-04-06 19:34
Smaruj
Sam i nic nie spiepszysz
Na tym z wiosny
Tak jak mówisz, u mnie to jest co 3-5 dni
 Odpowiedz

Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:Wypełnianie ubytków jaki dobry serwis?
Następny wątek:Deska z uszkodzeniem - warto?
Przejdź do forum: