SNOWBOARD.PL snowboard
SNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeria
wyjazdySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaporadnikSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklep onlineSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriagiełdaSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklepySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaforumSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriafotoSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriakamerySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galerialinkiSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriatapetySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaKlubowicze
SNOWBOARD.PL snowboard deski snowboardowe wyjazdy sklep galeria
 Forum  (zaloguj się)
sprzęt snowboardowy » co wybrać / kupić? » Nowy sezon i nowe podejście

Pokaż: Dzisiejsze listy | Listy bez odpowiedzi | Szukaj
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
domik
Wypowiedzi: 11

Nowy sezon i nowe podejście2018-04-13 13:08
Witam Was wszystkich!
Mam pewna zagłostkę...otóż wybrałem ten czas na zakup nowego sprzętu(zawsze teraz jest taniej) ale zmieniam powoli nastawienie do stylu jazdy jaki mam.
Otóż jeżdżę z wiązaniami na kaczkę co ułatwia różnego rodzaju tricki i jest bardzo uniwrsalna jeśli chodzi o jazdę dwiema stronami, ale kręci mnie szybka jazda, a tricków robię bardzo mało i mimo wszystko w 70% jeżdżę prawą nogą z przodu, więc postanowiłem że spróbuję bardziej kierunkowej jazdy z ustawieniem 15/-15. I tu rodzą się problemy:
-nigdy jeszcze nie jeździłem w ten sposób (miałem jechać, ale już nie zdążyłem) a zmienia się w tym ustawieniu wiele, począwszy od środka ciężkości.
- chcę kupić nowy sprzęt, a nie wiem czy skoro chcę zmienić sposób jazdy czy jest to dobry moment.

Ogólnie myślałem nad zestawem:
DESKA SNOWBOARDOWA CAPITA 16/17 SUPERNOVA WIDE
Buty Ride Jackson
i mam już wiązanie Union Force 16/17

Czy pozwoli mi ten zestaw spróbować choć w minimalnym stopniu jeździć w nowy sposób, a w razie gdybym jednak bardziej wolał poskakać na stoku wrócić do kaczki i jeździć dalej na tym sprzęcie?

Dziękuje z góry za pomoc:)
 Odpowiedz
marv
Wypowiedzi: 19

Odp: Nowy sezon i nowe podejście2018-04-14 15:58
Jeśli masz już true twin'a, na którym jeździsz freestyle, to wg mnie - jeśli chcesz pójść w stronę szybkiej jazdy, carvingu (co i tam później przejdzie w jazdę poza trasami hehehe) - najlepiej kupić sobie deskę kierunkową. Poczujesz na pewno różnicę, nawet jeśli zostawisz wiązania na 15/-15, możesz też oczywiście sobie tylną nogę trochę zmienić np. na 15/-12 albo nawet -9 - ale to już indywidualna sprawa - ja na deskach kierunkowych i na true twinach jeżdzę tak samo - 15/-12, na typowych powder'ówkach 15/-9.

Ta Capita jest kosiorem - to (bardzo) twarda deska i lekko kierunkowa (setback chyba pól cala), więc pasuje w szybką jazdę na dominującą nogę. Wg mnie to właśnie jej sztywność da Ci najwięcej nowych wrażeń z jazdy, a nie ustawienia kątów tylnej nogi (bo jak rozumiem to chcesz rozkminić). Do tego setback pozwoli łatwiej wycinać skręty, więc technologicznie gitara do tego co chcesz robić. Jak chcesz jeździć czasem na niej freestyle i ustawić wiązki na pełną kaczkę - pewnie, że to możesz zrobić - jak mi nie wierzysz to zobacz sobie jak na Supernova radzi sobie w parku Davidsjones (Youtube).

Wiązania dadzą radę, no stress.

Czas na zakupy jest idalny, w wakacje nie będzie już wiele taniej, więc kupuj teraz.

[Modyfikowane: 2018-04-14 15:59]

Odpowiedz
domik

Odp: Nowy sezon i nowe podejście2018-04-16 9:40
Dzięki marv za opinie i radę. Chyba się na nią pokuszę:D
A miał ktoś z Was okazję jeździć na niej trochę szybciej-jak się sprawdza w jeździe jednokierunkowej?:) jak się zachowuje? Czy jest to ogólnie dobry wybór czy można by w tych pieniądzach znaleźć coś lepszego?
 Odpowiedz
domik

Odp: Nowy sezon i nowe podejście2018-04-16 12:25
Buty jakie chciałbym kupić to Salomon DIALOGUE ...mam możliwość w miarę rozsądnej cenie kupić- czy jest to dobry element do tego zestawu?
 Odpowiedz
marv
Wypowiedzi: 19

Odp: Nowy sezon i nowe podejście2018-04-16 12:53
Ja nie mam bezpośredniego doświadczenia z Salomonem ale ziomek, który ze mną jeździ od 3 lat śmiga w tym modelu i sobie chwali. Wg Niego nie rozbiły się mocno (rocznie około 15 dni na śniegu), z BOA zero problemów, sama skorupa bez przetarć, ogólnie zero narzekania a testuje rózne wiązania i jeździ od masakry przy w odczuwalnym -30 stopni do bagna przy +24 na słońcu.

Co do flexu buta na agresywnej desce - jak zwykle to indywidualna sprawa - internety piszą, że musi być twardy a życie pokazuje, że komuś średni but duzo lepiej pasuje (np. mnie :-), lepiej wg mnie zwrócić uwagę aby nie dołożyć do średniego buta miękkiego wiązania i całość posadzić na karbonowym drewnie - będzie szamotanina na bank :-)

Ten mój ziom w tych Salomonach jeździł na twardszych deskach (NS (Ripsaw, Chariman), Capita Mercury, Jones (Mountain Twin, Flaghsip) i na deskach wide (NS Swift, Proto Wide) - więc but na pewno (dla Niego hehehe) jest uniwersalny.

[Modyfikowane: 2018-04-16 12:55]

Odpowiedz
domik

Odp: Nowy sezon i nowe podejście2018-04-16 14:53
ja planuje właśnie wide kupić bo rozmiar 45...ale powinienem się jakoś zmieścić!
dzięki za pomoc! Kupuję w Anglii i w maju będę wiedział jak leży:) mam nadzieję że długo posłużą ;)
 Odpowiedz
ngrm
ngrm
Wypowiedzi: 2066

Odp: Nowy sezon i nowe podejście2018-04-17 9:36
Tzn. jak chcesz ustawić wiązania na nowej desce? Chcesz zacząć jeździć przodem do stoku jak narciarze?
 Odpowiedz
domik

Odp: Nowy sezon i nowe podejście2018-04-18 9:12
tak, ale na początek na delikatnych ustawieniach...co o tym myślisz? Masz jakąś koncepcję na to?;)

i Pytanie jest takie, czy przy wzroście 186cm i wadzę 78 kg mogę skoczyć na deskę 157, bo 161W już nie ma w sklepie:/

[Modyfikowane: 2018-04-18 9:17]

Odpowiedz
KaMR2
KaMR2
Wypowiedzi: 29

Odp: Nowy sezon i nowe podejście2018-04-18 9:38
Może nie jestem autorytetem, ale wydaje mi się, że skoro chcesz dalej jeździć na kaczkę, to raczej nie przodem do stoku. Jeśli jednak tak jak napisał morgan 'na narciarza', to wtedy musisz przejeść na plusy.

Ja np. nie jeżdżę na switcha, póki co, i trochę eksperymentuję. Ostatnio zmieniłem z -15/15 na 0/15 i bardzo wygodnie mi się jeździ. Wiem jednak, że jak zacznę zabawę z flatami (jeśli zacznę) to będzie trzeba wrócić do kaczuchy.

p.s. fajnie, że lato itd. ale ja już czekam na kolejny sezon :)
 Odpowiedz
domik

Odp: Nowy sezon i nowe podejście2018-04-18 9:49
Ogólnie chodzi mi o jazdę jednokierunkową- chce po prostu spróbować i dlatego też myślę czy nie przestawić podstawowej nogi na większy kont w stronę stoku, a tylnej do kąta prostego albo też w delikatnym koncie w stronę stoku...nie wiem czy to dobre rozwiązanie...czy ten zestaw w ogóle nadaje sie do tego?
Następna strona Odpowiedz

Stron (2): [ 1  2  >  » ] Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:Lobster, Capita? dla dziewczyny
Następny wątek:There are many companies
Przejdź do forum: