SNOWBOARD.PL snowboard
SNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeria
wyjazdySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaporadnikSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklep onlineSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriagiełdaSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklepySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaforumSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriafotoSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriakamerySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galerialinkiSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriatapetySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaKlubowicze
SNOWBOARD.PL snowboard deski snowboardowe wyjazdy sklep galeria
 Forum  (zaloguj się)
sprzęt snowboardowy » co wybrać / kupić? » dobór dechy

Pokaż: Dzisiejsze listy | Listy bez odpowiedzi | Szukaj
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
mr__white
Wypowiedzi: 8

dobór dechy2018-09-14 16:08
Witam Szanowne Grono.
Jeżdżę juz pare sezonów po 2 tygodnie w każdym. Oceniam swoje umiejętności na 6-7. Przygotowane stoki polskie i slowackie. Poszukuje dechy AM z flexem na poziomie 6/7. W puchu nie jeżdżę, w parku tez sie nie bawię. Drobne chopy i podstawowe triki od czasu do czasu. Cena: decha do 1500, wiązania do 600. Po przejrzeniu internetow moimi faworytami są:
Pathron sensei, capita doa, voelkl xbreed, k2 subculture. Co do wiązań nie mam faworytów.
Dodam ze jestem nieproporcjonalny: 166cm, 75kg, stopa 41.
Proszę o pomoc w doborze i pozdrawiam.

[Modyfikowane: 2018-09-14 16:09]

Odpowiedz
mr__white

Odp: dobór dechy2018-09-15 15:23
Uuuu. A to teraz mi wszyscy namieszali w głowie tyle tych podpowiedzi. Pozdrawiam
 Odpowiedz
marv
Wypowiedzi: 25

Odp: dobór dechy2018-09-15 19:28
Jak nie jeździsz w parku (czytaj bliżej 50% czasu na switcha) to bym brał sobie coś z lekkim setbackiem - wg mnie lepszy carving niż na twinie, lepszy najazd na muldy świeżego puchu na trasie.

Z podanych marek przez Ciebie znam tylko Capita.

Jeśli kierunkowy blat, to znam Capita Mercury, do kupienia są jeszcze zeszłoroczne modele za około 1500. Deska jest super uniwersalna, że nawet jak zmienisz zdanie co do sposobu jazdy na park lub FR to też na niej nie zmarnujesz dnia na stoku.

Jeśli koniecznie chcesz twina, to DOA daje radę, na tyle mi pasuje, że kupuję sobie ten model w przyszłym roku dla siebie, jako deska do FS *poza parkiem*.

Z wiązań nic Ci w podanym przedziale cenowym nie mogę polecić z doświadczenia.
Jeżdżę tylko we Flux'ach więc do tego co chcesz robić ja bym dozbierał na najlepiej zeszłoroczne Flux DS (na nowy sezon te wiązania mają nową nazwę DSL i inny (wg mnie mniej responsywny ankle strap)).
 Odpowiedz
mr__white

Odp: dobór dechy2018-09-16 13:11
dzięki za odpowiedz. Patrzyłem mercury ale nigdzie nie ma mojego rozmiaru. A wiązaniami rzeczywiście chyba dołożę troche i kupie te fluxy. Tylko pytanie DS czy TT?
 Odpowiedz
marv
Wypowiedzi: 25

Odp: dobór dechy2018-09-16 19:14
I TT i DS są świetne, każde da radę jako solidne wiązanie freestyle/all-mountain.
Jak nie znajdziesz DS to kup TT, zapomnij o temacie wiązań i skup się na zaklinaniu jak najszybszych opadów śniegu.

Polecałem Ci konkretne DS na sezon 17/18 bo ma ankle strap taki sam jak w topowych modelach z ramą Transfer (np. XV, XF, TM), przez co jest wg mnie najbardziej responsywnym Flux'em jednocześnie nie przekraczającym Twojego budżetu o rząd wielkości.
Mnie osobiście ten strap mega podpasował - uważam go za tak dobry (komfort a jednocześnie super response), że jest jednym z głównych powodów mojej całkowitej przesiadki na Flux'y.

W TT ankle strap jest innej konstrukcji - jest bardziej miękki, znowu *IMHO* trochę mniej responsywny (+ma starszego typu pompki) ale na pewno wystarczający do solidnego fs/am. Highback jest za to trochę sztywniejszy - niektórzy to zauważą vs DS, ja niespecjalnie, stąd ogólna rekomendacja na DSy.
 Odpowiedz
ngrm
ngrm
Wypowiedzi: 2072

Odp: dobór dechy2018-09-16 21:04
Marv ale wiesz że nowe Flux TT mają nowe górne paski? Te stare Honeycomb absolutnie nie są za miękkie, przeciwnie, one są twarde, dobrze trzymają ale gorzej z tłumieniem. Stąd nowa wersja.
 Odpowiedz
mr__white

Odp: dobór dechy2018-09-17 7:14
Dzięki chłopaki za porady. Zdecydowałem sie na dechę capita doa bo mercury nie mogę znaleźć w moim rozmiarze. Szukam jeszcze wiązań - ds albo tt, zobaczymy co znajdę. Jak jeszcze byście mieli chwile i chęci to moze mała podpowiedz co do długości dechy. Jak juz pisałem wzrost odpowiedni do łodzi podwodnych a waga niczego sobie. 166cm i 75kg. Celuje w rozmiar 150-155.
 Odpowiedz
ngrm
ngrm

Odp: dobór dechy2018-09-17 9:32
Doa to jest mięciutka, symetryczna deska raczej do parku niż na stok. Na twardym stoku, przy gorszych warunkach, w nierównym terenie, w puchu, na stromym będziesz potrzebował więc drugiej deski.
Ciężko więc wskazać długość tego modelu skoro przeznaczenie nie bardzo gra z tym co chcesz robić...
 Odpowiedz
mr__white

Odp: dobór dechy2018-09-17 10:33
W takim razie ngrm cóż począć? Jaką dechę wybrać w tej cenie. Tej mercury co polecił marv nigdzie nie mogę znaleźć. A moze voelkl sleek?
 Odpowiedz
ngrm
ngrm

Odp: dobór dechy2018-09-18 10:19
Rome Gangplank, Rome Ravine i Flux T1 to są deski które mogę polecić jako "jedyną" deskę. Gangplank to
klasyka a dwie pozostałe to nowe modele na ten rok. Obie urywają 4litery.
Następna strona Odpowiedz

Stron (2): [ 1  2  >  » ] Stwórz nowy wątek
Następny wątek:Jewelry Unique 2018
Przejdź do forum: