SNOWBOARD.PL snowboard
SNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeria
wyjazdySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaporadnikSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklep onlineSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriagiełdaSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklepySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaforumSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriafotoSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriakamerySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galerialinkiSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriatapetySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaKlubowicze
SNOWBOARD.PL snowboard deski snowboardowe wyjazdy sklep galeria
 Forum  (zaloguj się)
sprzęt snowboardowy » co wybrać / kupić? » pora na nową deskę

Pokaż: Dzisiejsze listy | Listy bez odpowiedzi | Szukaj
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
janko28
Wypowiedzi: 8

pora na nową deskę2018-10-21 12:21
Pragnę powitać szanowne grono forum.
Jestem zapalonym fanem sportów zimowych ,na nartach latam jakieś 8-9 sezonów (późno bo mam w tej chwili 45 lat) i robiłem na nich wszystko na co pozwala rozsądek,gdy połamałem swoje pierwsze narty postanowiłem spróbować deski i wtedy kupiłem deskę reven-a ,wiązania i buty salomona,od samego początku bardzo spodobała mi się jazda na desce więcej zabawy ,bardziej bezpośredni kontakt z śniegiem.Stara miłość do nart została i kupiłem narty docelowe używane ale te co chciałem i jestem w nich zakochany robią to co od nich oczekuję.
Latem na desce gdy jest miększy śnieg ,poza teren w puchu ,niema znaczenia czy las czy rozległa polana aby puch bo deska kocha puch ,na trasie wybieram gdy jest mało lodu i jest wtedy zabawa.
Na nartach latam dla prędkości (do 100 km/h sie zdarza) bywa snowpark ,obroty na stoku ,slalom ,krecha ,poza terenen w twardszym śniegu( na puch zbyt twarde narty salomon x-wing 8) .
Mam 182 cm wzrostu 83 kilo wagi noga 45 nr albo 29 i poszukuje deski do zabaw prędkości na desce osiągam mizerne jakieś 60-70 na godzinę więc to nie jest priorytet ,taki jak pisałem kupuje deske dla zabawy i w puch.
Aktualnie latam na takiej desce raven scorpion 162 cm i jest prawdopodobnie za długa.
mojm zdaniem jest za twarda zbyt szybko łapie krawędź ciężko wygjąć deche i jechać na jednej nodze ,w puchu trzeba bardzo pilnować noska bo łatwo wchodzi pod śnieg.
W zeszłym sezonie na kilka zjazdów zapiołem GNU Riders Choice z 2015/2016 i jnna bajka.
Do meritum co sądzicie o desce Salomon Craft

[Modyfikowane: 2018-10-21 22:24]

Odpowiedz
janko28

Odp: pora na nową deskę2018-11-02 22:01
Witam ponownie, znając moje parametry,i możliwości proszę o doradzenie jakieś deski z aktualnego lub poprzedniego sezonu .Będę wdzięczny.
 Odpowiedz
Jamer
Jamer
Wypowiedzi: 467

Odp: pora na nową deskę2018-11-03 7:30
@janko28 Po pierwsze, ze względu na rozmiar buta powinieneś mieć deskę poszerzoną.
Od nas mogę polecić Ci do zabawy i jazdy poza trasowej, Never Summer Snowtrooper X 157. Jest to uniwersalny all mountain ze średnim fleksem, w profilu GNU na którym jeździłeś. Deska ma lekki setback, jest łatwa w kontroli i ze względu na profil RC, bardzo dobrze idzie w świeżym śniegu. Do zabawy i poza trasy jak znalazł :) Mamy jeszcze egzemplarz z poprzedniego sezonu za dobre $ :)
 Odpowiedz
cius
Wypowiedzi: 55

Odp: pora na nową deskę2018-11-07 14:03
Mam na sprzedaż volkl coal XT 2013/2014w dobrej cenie. Poczytaj o desce. I daj znac
 Odpowiedz
janko28

Odp: pora na nową deskę2018-11-07 17:53
flex 9 ,odpad ten volki ,szukam miękiej deski do zabawy normalnie jakbyś opisu nie czytał.
 Odpowiedz
klark
Wypowiedzi: 94

Odp: pora na nową deskę2018-11-09 8:03
Jak ktoś się znudził deskami typu all mountain, to powinien zainteresować się deskami typu freestyle lub freeride.
Ta pierwsza jest stosunkowo miękka, przeznaczona do skoczni, halfpipe cy do snowparku. Są lekko krótsze a co za tym idzie ułatwia to manwerwowanie.
Freeride - bardzo dobrze sprawdzają się zarówno do jazdy po stokach oraz jazdy po puchu.
Na http://lulagoga.pl/blog/deska-dla-poczatkujacych-c zyli-zaczynamy-przygode-ze-snowboardem/ poszczególne typy desek zostały dosyć szczegółowo opisane.
 Odpowiedz
janko28

Odp: pora na nową deskę2018-11-29 23:02
Parę typów i teraz którą wybrać.

https://www.boardshop.pl/snowtrooper-x-157.html

https://zygzaksnow.pl/pl/deski-snowboardowe/pid670 2-deska-snowboardowa-gnu-carbon-credit-asym-btx-15 9w.html

https://supersklep.pl/i260313-deska-snowboardowa-l ib-tech-cold-brew-c2-multi

mam nadzieje że linki działają.

a czas się zdecydować.

[Modyfikowane: 2018-11-30 10:23]

Odpowiedz
jaceksp
jaceksp
Wypowiedzi: 2937

Odp: pora na nową deskę2018-11-30 7:27
Linki nie działają ale deski jakie podałeś kozak, Jamer Ci powie co i jak z NS a może Siwy albo Marek o Gnu i Libie jako modelach jaki byłby najlepszy dla Ciebie, ale co byś z tego nie wybrał to można tylko pozazdrościć bo celujesz w najwyższa półkę.
 Odpowiedz
ngrm
ngrm
Wypowiedzi: 2304

Odp: pora na nową deskę2018-11-30 11:19
@janko28, zdajesz sobie sprawę że wszystkie te 3 deski mają rockera w środku co zmienia sposób jazdy i wykonywania skrętów bo deska cały czas trzyma środkiem? To są trudne deski bo musisz jeździć skoncentrowany i nie możesz popełniać błędów, im szybciej tym trudniej.
 Odpowiedz
janko28

Odp: pora na nową deskę2018-12-16 19:16
Wczoraj deska przeszła pierwszy test w Zieleńcu .Mowa o NS snowtroper spełnia wszystkie moje oczekiwania i dzięki za doradzenie dla Marcina(Jamer).
Opisze w paru słowach deske ,jast to deska mięka elastyczna łatwa do wygięcia co pozwala jej być deską do zabawy ale jej żywioł jest puch tam gdzie nie jeździł ratrak to poezja ,trzeba ją poniekąd zmusić aby poszła pod śnieg ,jej profil po prostu wynosi ją, latałem nią specjalnie w poprzek śladów i nie zrobiło to na niej wrażenia .
Co do łapania krawędzi ,jak wiemy nie istnieją takie co nie łapią ale to na co na tej mogłem sobie pozwolić to reaven dawno by mnie wystrzelił w kosmos,jest to zupełnie łagodniej co o dziwo zezwala na korekte nawet gdy krawędź chwyci,dużo mniej skupienia podczas jazdy.
Pierwsze wrażenie jest takie jak by sama się chciała kręcić. Byliśmy w kilku więc były też wymiany i jako punkt dla NS powinny być słowa kolegi (właściciela twardej bardzo dobrej chybrydy) który po kilku zjazdach stwierdził że czeka go nowy wydatek bo musi mieć coś takiego jak to do zabawy.
Aby nie było za słodko są i wady przy większych prędkościach zdarza się kłopot z trzymaniem krawędzi ,tak jakby chwilowe zerwania ale to pewnie wynika z jej małego flex-a
Tak czy inaczej jest to co szukałem.
Jeszcze raz dzięki dla Marcina.
Następna strona Odpowiedz

Stron (2): [ 1  2  >  » ] Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:Deska do nauki
Następny wątek:Burton na początek
Przejdź do forum: