SNOWBOARD.PL snowboard
SNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeria
wyjazdySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaporadnikSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklep onlineSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriagiełdaSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklepySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaforumSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriafotoSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriakamerySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galerialinkiSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriatapetySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaKlubowicze
SNOWBOARD.PL snowboard deski snowboardowe wyjazdy sklep galeria
 Forum  (zaloguj się)
sprzęt snowboardowy » co wybrać / kupić? » Budżetowy sprzęt czy czekać? Jaki typ deski?

Pokaż: Dzisiejsze listy | Listy bez odpowiedzi | Szukaj
Powiadom znajomego | Przełącz widok 
Stwórz nowy wątek
AutorWątek
BrojRek
Wypowiedzi: 12

Budżetowy sprzęt czy czekać? Jaki typ deski?2019-02-03 11:14
Cześć! Mam na desce zaledwie kilkanaście godzin, z czego zaledwie 3 na stoku 2+km, reszta na kilkuset metrowych. W ciągu tych kilku godzin od "ledwo stania" udało mi się przejść do pewnej dość szybkiej jazdy, również na krechę, pewnego switcha, cięte, robię jakieś dość wysokie 180-ki na usypanych górkach na obrzeżach stoków, udają mi się one też z grabami, nie wiem czy tym dokładnie jest buttering, ale swobodnie obracam się na nose do switcha i ponownie do normala. Ogólnie myślę, że naprawdę bardzo szybko przyprogressowałem, może przez lata na deskorolce. Wszystkie te rzeczy ogarnąłem na wypożyczanym sprzęcie. Bardzo chciałbym mieć już swoją własną deskę, ale w tej chwili moje fundusze nie pozwolą mi na wyłożenie więcej niż 1000zł na cały sprzęt, choć i tak szczerze wolałbym zamknąć się w ok. 600zł-700zł. Wiem, że lepiej zakupy zacząć od butów, kask i google mogę nadal pożyczać, ale.. Naprawdę jestem nakręcony na deskę. :D Szukam w używanych; jak wynika z powyższego, sam do końca nie wiem co chciałbym robić - na snowparki mnie nie ciągnie, ale sztuczki na stokach (lub poza) oraz szybsza jazda ujmują mnie. ^^

Podsumowując powyższą chaotyczną wypowiedź; powinienem szukać czegoś w używanych (jakieś Raveny z wiązaniami) czy lepiej wciąż pożyczać sprzęt i za rok wydać nieco więcej na coś bardziej solidnego? Jaki typ deski najlepiej pasuje do mojego "stylu" jazdy?
Pytanie dotyczy przede wszystkim samej deski (używane zazwyczaj z wiązaniami w cenie); buty swoją drogą. ;) Jeśli ma to znaczenie w tym pytaniu; 183cm - 86kg - 44 stopa.

Odpowiedz
kapelusz
Wypowiedzi: 104

Odp: Budżetowy sprzęt czy czekać? Jaki typ deski?2019-02-04 8:46
https://www.youtube.com/watch?v=_G5FnaFztFo
Jeździsz już tak?
 Odpowiedz
Shifty
Wypowiedzi: 29

Odp: Budżetowy sprzęt czy czekać? Jaki typ deski?2019-02-04 9:40
Kapelusz - tez wlasnie mialem pytac, czy juz advanced sie kolega zrobil
w te kilkanascie godz. :D Moze jeszcze nie Knapton ale dobry advanced. Bo w jakims innym topicu sprzed tyg. wygladal na poczatkujacego bez aspiracji all mountain freestyle jak widze. I to z ta dlugoscia stokow, to duzo zmienia hah
Przyjmujac, ze kolega rzeczywiscie tak szybko progresuje i nikt mu sie na konto nie wlamal, juz advanced, to bralbym jakis pro model typu
Nitro T1, Rome Mod Stale, Custom X. Twin, cos twardego, z mocnym popem i full camber. Bez kompromisow, zeby nie przerosnac deski.
 Odpowiedz
marv
Wypowiedzi: 56

Odp: Budżetowy sprzęt czy czekać? Jaki typ deski?2019-02-04 12:02
@shifty miałeś na myśli chyba Flux T1 a nie Nitro T1, która jest miękkim twinem z RCRem, tak?
 Odpowiedz
Shifty

Odp: Budżetowy sprzęt czy czekać? Jaki typ deski?2019-02-04 12:19
Marv- tak, przy edycji wycialem za duzo tekstu i wyszlo Nitro T1 a tak jak mowisz to parkowa miekka. Z Nitro Suprateam albo Beast wygladaja na expert deski. Ale ten post i tak troche na zarty byl bo chyba nie tylko ja mysle, ze kolega troche przecenia swojego skilla wiec w sumie to Nitro T1 byloby tak naprawde najlepsze z tych desek dla zaczynajacego all mount freestyle ;)
Dzieki!

[Modyfikowane: 2019-02-04 12:36]

Odpowiedz
BrojRek

Odp: Budżetowy sprzęt czy czekać? Jaki typ deski?2019-02-08 17:22
Drastyczna zmiana w mojej jeździe i podejściu do tego sportu powstała tak naprawdę przez 2 dłuższe wyjazdy, oczywistym jest, że nie robię wszystkiego absolutnie pewnie i doskonale, z pewnością też w pewnym stopniu przeceniam swojego "skilla". Progress, jak wspomniałem, być może wynika z dużego stażu na deskorolce; technika z lekka inna, ale psychologia ta sama. ;p

Nie o to jednak chodziło przy zakładaniu posta; po prostu mam ogromną zajawkę i bardzo pewnie czuję się na desce (owszem, nie, zmienia to faktu, że jestem świeżak). Naprawdę marzę o własnym sprzęcie, ale jako student nie mogę sobie pozwolić na to, by dzisiaj kupić coś "na start", a za rok coś "wyżej". W związku z tym, że faktycznie z pomocą youtube ogarnąłem parę rzeczy wymienionych wyżej, w szczególności swobodną jazdę na normalu i switchu, myślę, że poradzę sobie ze sprzętem z nieco wyższej półki i troszkę węższym zakresem specjalizacji. Bardzo liczę na wasze wskazówki, bo sam gubię się wśród różnych producentów i kryteriów wyboru, a nie mam żadnych "weteranów" wśród kolegów. :c

Nie chciałem, aby post wyglądał na żart; po podjęciu decyzji o zakupie bardzo podekscytowany pisałem to wszystko. Nie minąłem się jednak znacznie z prawdą. Mam nadzieję, że propozycje z waszej strony nie są "zachowane" w klimacie "żartu"; nie chciałbym źle wydać z tego powodu pieniędzy. :/
 Odpowiedz
BrojRek

Odp: Budżetowy sprzęt czy czekać? Jaki typ deski?2019-02-09 12:11
Opinia?

https://www.olx.pl/oferta/deska-snowboardowa-burto n-custom-x-158-CID767-IDrIm6b.html

Wszystkie Nitro T1 w akceptowalnych dla mnie cenach są już jedynie w archiwach. :c

A co powiecie o tej? https://www.olx.pl/oferta/deska-snowboardowa-never -summer-infinity-154cm-wiazamia-rome-CID767-IDxVdQ 6.html#b2202c4bc4

[Modyfikowane: 2019-02-09 15:27]

Odpowiedz
Shifty

Odp: Budżetowy sprzęt czy czekać? Jaki typ deski?2019-02-10 14:32
Ok, czaje, fajnie, ze zajawke zlapales i jest chec progresowania.
Intermediate z dobrym backgroundem na deskorolce.
Styl z opisu to all mountain freestyle wiec:
- Deska twin albo kierunkowy twin (180, 360tki, musi byc dobra w switchu)
- flex sredni (lubisz tez buttera zrobic i pressy, nie moze byc za sztywna)
- dlugosc ok. 157-161 cm
- stopa 44 - jesli chcesz na niej robic eurocarvy potem to raczej mid-wide albo wide, do normalnych cietych wystarczy normalna szer.
- hybryda cambera z rockerem pod pressy, full camber odpada

Deski z mojego poprzedniego posta odpadaja oprocz T1, custom x szczegolnie.
Ta druga deska Infinity jest damska, wiazania pewnie tez i rozmiar M wiec prawdopodobnie za male.
Ale czegos takiego jak ta z profilu (camber plus rocker) mozesz szukac.
 Odpowiedz
gula44
gula44
Wypowiedzi: 143

Odp: Budżetowy sprzęt czy czekać? Jaki typ deski?2019-02-10 17:44
Wklej filmik z jazdy i bedzie wszystko wiadomo:)
 Odpowiedz
BrojRek

Odp: Budżetowy sprzęt czy czekać? Jaki typ deski?2019-02-11 0:52
Po stokroć dziękuję, Shifty, takiego podsumowania potrzebowałem. ^^

Jakiś filmik mam nadzieję wcześniej czy później zrealizować. :D
Następna strona Odpowiedz

Stron (2): [ 1  2  >  » ] Stwórz nowy wątek
Poprzedni wątek:Wiązania do zabawy na stoku/snowparku - Voelkl Squad Rocker
Następny wątek:Zestaw do 2,5k Alpy
Przejdź do forum: