SNOWBOARD.PL snowboard
SNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeria
wyjazdySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaporadnikSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklep onlineSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriagiełdaSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklepySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaforumSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriafotoSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriakamerySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galerialinkiSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriatapetySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaKlubowicze
SNOWBOARD.PL snowboard deski snowboardowe wyjazdy sklep galeria
 Forum  (zaloguj się)
Dzisiejsze listy (NIE) | Listy bez odpowiedzi (TAK)

Oglądasz: Listy bez odpowiedzi
Forum: ustawienia
 Wątek: Śrubki do union force
Roque
Wypowiedzi: 10

Śrubki do union force2018-02-26 16:00
Witam, nie orientuje się ktoś gdzie mogę nabyć śrubki do wiązań union force? Nie muszą być oryginalne, byleby pasowały.

Chodzi mi o śrubki do mocowania wiązań do deski :)

[Modyfikowane: 2018-02-26 16:07]

Odpowiedz
Forum: kontuzje, urazy
 Wątek: Jak się podnieść po dramatycznej kontuzji
PTXX
Wypowiedzi: 85

Jak się podnieść po dramatycznej kontuzji2012-01-25 10:44
http://powder.pl/moving-forward-from-traumatic-bra in-injury
 Odpowiedz
 Wątek: Palce przedniej stopy.
h4tt0ri
Wypowiedzi: 4

Palce przedniej stopy.2013-01-27 15:59
Witam, pisze tutaj, jako że skończyły mi się pomysł na rozwiązanie mojego problemu, może Wy będziecie wiedzieli albo podpowiecie o co może chodzić.

Generalnie od 2 sezonów jeżdżę na swojej desce w swoich butach i swoich wiązaniach, które zamocowałem i dostosowałem samemu. Deska długości około 155cm (moja waga 70kg, wzrost 170cm).
(Łącznie jeżdżę od 5 sezonów).

Już w zeszłym roku, zauważyłem problem ale zbagatelizowałem go bo pojawiał się sporadycznie. W tym roku jednak wczoraj byłem pierwszy raz na desce w Rokytnicach i sytuacja się powtórzyła. Otóż, jeżdżąc dłuższą chwilę - nie wiem 30 sekund? minutę? na palcach pojawia się dość silny ból 3 najmniejszych palców u przedniej nogi (czyli tych które są jakby wysunięte najbardziej na przód deski). Najpierw pomyślałem że to norma, bo w końcu jadę na palcach, ale po pierwsze nie bolą wszystkie palce tylko te najbardziej z przodu a po drugie ból wtedy jest na tyle silny że muszę stanąć bo nie jestem w stanie jechać dalej. W pierwszej kolejności pomyślałem że wiązania są za ciasno, i je nieco poluźniłem, co nie zmieniło niczego. pomyślałem że może but jest nie zawiązany zbyt mocno, ale poprawa również nic nie zmieniła... Jedyne co przyszło mi do głowy to może złe ustawienie wiązań - zbyt mały/duży kąt z przodu? nie wiem. Powiedzcie jaki macie pomysł, może ktoś z wam spotkał się już z podobnym problemem.

Jeżdżę prawą nogą z przodu, wiązania ustawione na 15/0.

[Modyfikowane: 2013-01-27 16:10]

Odpowiedz
 Wątek: Ból obu kostek
Pawel MUC
Wypowiedzi: 12

Ból obu kostek2014-02-03 14:12
Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi więc zapytuje mądrzejszych od siebie:

Otóż ostatnio po jeździe bola mnie obie kostki. Nie jest to ból uciążliwy, ale odczuwalny. Występuje przy ruchu stopy na boki (jak przy pressach) i oczywiście im więcej robię pressów danego dnia i im więcej skaczę, tym ból dotkliwszy. Ma ktoś tak? Ja upatruję winowajcy w butach (średni flex) które mi już jakieś dobre 6-8 lat służą. Nie jeździłem może bardzo duzo w tym czasie, ale but się jednak wyrabia i to najwyższy czas na wymianę.
Czy może być to kwestią czegoś innego?

Pzdr

Odpowiedz
 Wątek: Przestroga.
lysy76
Wypowiedzi: 11

Przestroga.2014-05-27 12:08
Sezon dla mnie skończył się w lutym. Doznałem urazu kolana i kości piszczelowej.
Najśmieszniejsze jest to, że nie miałem deski przypiętej do stóp, aczkolwiek zdarzenie miało miejsce blisko przygotowanego stoku. Z trasy wypadł człowiek (prędkość, miejscowe oblodzenia, trudne warunki, umiejętności niewspółmierne do ww.) tak nieszczęśliwie, że rozrywając siatkę ochronną, łukiem spadł w kilkunastometrowe obniżenie, zaliczając po drodze rosnące drzewa. Działo się to około 21:15 (nocna jazda). Na stoku oprócz naszej dwójki i nieszczęśnika który wypadł, nie było nikogo. Podjechałem do krawędzi sprawdzić co się z nim stało. W tym momencie zaczął wzywać z dołu o pomoc.Ciemność i wiejący dość silnie wiatr uniemożliwił kontakt. Niewiele myśląc, odpiąłem dechę, przekroczyłem krawędź stoku i... już leżałem na plecach, obsuwając się z rosnącą prędkością. Wpadłem w linię drzew mijając dwa z nich jedynie się o nie ocierając. Niestety, na drodze ześlizgu pojawił się korzeń wyłamanego drzewa i głaz, w który uderzyłem pełnym impetem prawą stopą. Paraliżujący ból przeszył nogę. Plus taki że tam znalazłem narciarza leżącego za nieszczęsnym głazem :). Miał złamanie otwarte nogi, poobijany, spanikowany ale żywy. Wezwana grupa Gopr, opatrzyła i wytaszczyła delikwenta na górę (co nie było łatwe zważając na gabaryty delikwenta:) ) zwożąc go do czekającej na dole karetki. Buzująca we mnie adrenalina stępiła ból, pozwalając zjechać na dół. Na kwaterze byłem grubo po północy z puchnącym już kolanem. Rano rentgen wykazał uraz i krwiaka. Tak się zakończył dla mnie sezon, a był to 2 dzień z 10 przewidywanych naszego pobytu:).
I tak jak w tytule tematu: Chcąc komuś pomóc zadbajcie o własne bezpieczeństwo. Bez tego poszkodowanemu wiele nie pomożecie, a sami zdrowie stracić możecie. Sprawdzajcie na co stajecie (w moim przypadku oblodzenie krawędzi stoku, choć w ciemności wyglądało to jak śnieg), naładujcie telefony (Moje pikały cały dzień i kiedy były potrzebne zawiodły. Dzwoniłem z telefonu poszkodowanego:) ). Bierzcie czynny udział w szkoleniach pierwszej pomocy. Bądźcie empatyczni:)
Tyle z opowieści z mchu i paproci:).
 Odpowiedz
 Wątek: złamanie śródstopia
94kid
Wypowiedzi: 1

złamanie śródstopia2016-12-04 16:56
Siema,
Polamalam 3 kosci 20 listopada, 20 grudnia ściągają mi gips i rehabilitacja...
miał ktoś kiedyś złamane kości środstopia, jesli tak to ile czasu trwało dojście do pełnej sprawności, lub kiedy wchodziliscie na deche?

Licze, ze w tym sezonie jeszcze sobie pojezdze...
 Odpowiedz
Forum: oceny i opinie - buty
 Wątek: ELAN / BETTY
olgas
Wypowiedzi: 1

ELAN / BETTY2008-01-14 23:49
Hey,
W zeszlym roku kupilam nowe buty Elan, model Betty. Wybralam je wbew pozorom nie przez biale futerko ;P ale przez wkladke, ktora doskonale trzymała kostkę i pięte. Bylo to dla mnie o tyle wazne, ze w innych butach, przy bardziej gwałtownych ruchach, czułam ze pięta mi się porusza, a deska nie.
Wydalałoby sie ze są to doskonale buty, dopóki po paru dniach nie dostałam nieznośnego bólu w tylnej nodze, tuż nad piętą, czyli dokładnie tam, gdzie genialna gąbka trzymała kostkę. Ból ten był tak silny, ze uniemożliwił dalszą jazdę ostatniego dnia wyjazdu (to jest dopiero ból...psychiczny! :) )

Niestety do dzisiaj, kiedy uciskam to miejsce, ból powraca, wiec zaczynam zastanawiać się nad nadchodzącym sezonem...

Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tym modelem butów, albo z podobnym problemem?
Czy to rzeczywiście buty mogą powodować aż tak silny ból i trwałe szkody, czy to raczej efekt mojej nieprawidłowej jazdy?

Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi!

[Modyfikowane przez moderatora: 2008-01-15 22:10 ]

Odpowiedz
 Wątek: SNOWPRO / PERFORMER
lachim
Wypowiedzi: 57

SNOWPRO / PERFORMER2008-01-18 23:14
Mam takie buty, pytanie - ktos wie jaki maja flex? W sieci nie znalazlem... Wiem ze sa co najmniej 2 modele z roznych lat, dlatego dolaczam zdjecie jakby ktos chcial identyfikowac...

Opis techniczny:
Przeznaczenie: dla średniozaawansowanych i zaawansowanych snowboardzistów/ek
But zewnętrzny: dodatkowo wzmocnione śródstopie na spodzie podeszwy, świetnie wykonany wierzch z materiału przypominającego delikatny zamsz, wkładki absorbujące drgania, antypoślizgowa podeszwa
But wewnętrzny: szyty, wiązany, zapewnia dobre trzymanie pięty, system ułatwiający sznurowanie buta, ściągacze, technologia EVA, termoformowalny język
Flex: b.d.

ZałącznikZałącznik: snowprosmall.JPG
(Rozmiar: 17.62 KB, Liczba wyświetleń: 398 )

[Modyfikowane: 2008-09-15 22:59]

Odpowiedz
 Wątek: BURTON / SEROW 08
owc4
Wypowiedzi: 6

BURTON / SEROW 082008-10-22 8:35
Hej,

Wczoraj otrzymałem buty, i nie miałem możliwości przetestować ich jeszcze na śniegu ;)
Pierwsze wrażenia:

Walety :
Bardzo dobrze leżą na nodze
System wiazania buta wewnętrznego wzmocniny dodatkowym paskiem na rzep,
System wiązania buta wewnetrznego niezależny od buta
Lekkie
Wykończenie skórą wygląda na solidne
Profilowanie na kostce plus dodatkowe wkładki do kostki

Zady:
Podczas poruszania sie bardzo "skrzeczą"
Ciężko włożyć but wewnętrzny spowrotem
Miejscami klej na łączeniach wyszedł (ale to może taki model)

owca

ZałącznikZałącznik: Serow08.JPG
(Rozmiar: 2.19 KB, Liczba wyświetleń: 304 )

[Modyfikowane przez moderatora: 2008-11-13 15:35 ]

Odpowiedz
 Wątek: RIDE / ASPECT
Krick
Wypowiedzi: 3

RIDE / ASPECT2008-11-06 11:27
Co sądzicie o tych butach, może używa je ktoś lub testował.
Zastanawiam sie czy warte sa swojej ceny . ponad tysiak w detalu .

http://alejahandlowa.pl/obr/board/1155128513_1_d.j pg

[Modyfikowane przez moderatora: 2008-11-13 15:35 ]

Odpowiedz
Stron (628): [ «  <  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  >  » ]