SNOWBOARD.PL snowboard
SNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeria
wyjazdySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaporadnikSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklep onlineSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriagiełdaSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriasklepySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaforumSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriafotoSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriakamerySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galerialinkiSNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriatapetySNOWBOARD.PL snowboard wyjazdy deski sklep galeriaKlubowicze
SNOWBOARD.PL snowboard deski snowboardowe wyjazdy sklep galeria
 Forum  (zaloguj się)
Dzisiejsze listy (NIE) | Listy bez odpowiedzi (TAK)

Oglądasz: Listy bez odpowiedzi
Forum: kontuzje, urazy
 Wątek: Przestroga.
lysy76
Wypowiedzi: 11

Przestroga.2014-05-27 12:08
Sezon dla mnie skończył się w lutym. Doznałem urazu kolana i kości piszczelowej.
Najśmieszniejsze jest to, że nie miałem deski przypiętej do stóp, aczkolwiek zdarzenie miało miejsce blisko przygotowanego stoku. Z trasy wypadł człowiek (prędkość, miejscowe oblodzenia, trudne warunki, umiejętności niewspółmierne do ww.) tak nieszczęśliwie, że rozrywając siatkę ochronną, łukiem spadł w kilkunastometrowe obniżenie, zaliczając po drodze rosnące drzewa. Działo się to około 21:15 (nocna jazda). Na stoku oprócz naszej dwójki i nieszczęśnika który wypadł, nie było nikogo. Podjechałem do krawędzi sprawdzić co się z nim stało. W tym momencie zaczął wzywać z dołu o pomoc.Ciemność i wiejący dość silnie wiatr uniemożliwił kontakt. Niewiele myśląc, odpiąłem dechę, przekroczyłem krawędź stoku i... już leżałem na plecach, obsuwając się z rosnącą prędkością. Wpadłem w linię drzew mijając dwa z nich jedynie się o nie ocierając. Niestety, na drodze ześlizgu pojawił się korzeń wyłamanego drzewa i głaz, w który uderzyłem pełnym impetem prawą stopą. Paraliżujący ból przeszył nogę. Plus taki że tam znalazłem narciarza leżącego za nieszczęsnym głazem :). Miał złamanie otwarte nogi, poobijany, spanikowany ale żywy. Wezwana grupa Gopr, opatrzyła i wytaszczyła delikwenta na górę (co nie było łatwe zważając na gabaryty delikwenta:) ) zwożąc go do czekającej na dole karetki. Buzująca we mnie adrenalina stępiła ból, pozwalając zjechać na dół. Na kwaterze byłem grubo po północy z puchnącym już kolanem. Rano rentgen wykazał uraz i krwiaka. Tak się zakończył dla mnie sezon, a był to 2 dzień z 10 przewidywanych naszego pobytu:).
I tak jak w tytule tematu: Chcąc komuś pomóc zadbajcie o własne bezpieczeństwo. Bez tego poszkodowanemu wiele nie pomożecie, a sami zdrowie stracić możecie. Sprawdzajcie na co stajecie (w moim przypadku oblodzenie krawędzi stoku, choć w ciemności wyglądało to jak śnieg), naładujcie telefony (Moje pikały cały dzień i kiedy były potrzebne zawiodły. Dzwoniłem z telefonu poszkodowanego:) ). Bierzcie czynny udział w szkoleniach pierwszej pomocy. Bądźcie empatyczni:)
Tyle z opowieści z mchu i paproci:).
 Odpowiedz
 Wątek: złamanie śródstopia
94kid
Wypowiedzi: 1

złamanie śródstopia2016-12-04 16:56
Siema,
Polamalam 3 kosci 20 listopada, 20 grudnia ściągają mi gips i rehabilitacja...
miał ktoś kiedyś złamane kości środstopia, jesli tak to ile czasu trwało dojście do pełnej sprawności, lub kiedy wchodziliscie na deche?

Licze, ze w tym sezonie jeszcze sobie pojezdze...
 Odpowiedz
 Wątek: ACL po operacji, rehab & decha
Agavi

ACL po operacji, rehab & decha2018-10-26 21:04
witam wszystkich,

temat jest już omawiany --> ja jednak chciałabym się skupić na rehabilitacji (którą właśnie przechodzę), ponieważ przeczytane tu porady, doświadczenia często nie obejmują wymaganych aspektów, aby wyrobić poprawnie zdanie na temat operacji (robić, nie robić, jak robić - to kiedy?) i rehabilitacji po.

Po pierwsze:
trzeba sobie zdać sprawę, na jakim poziomie sportowo-mięśniowym było nasze ciało w chwili zerwania ACL i jakie są nasze nawyki do wysiłku sportowego --> czy robimy snowboard okazjonalnie jeden tydzień w roku kalendarzowym, czy uprawiamy regularnie inne sporty --> regularnie tzn. 2-3 razy na tydzień jakiś porządny trening; czy mamy siedzącą pracę do której dojeżdżamy samochodem czy może pedałujemy codziennie po 10 km w dwie strony :)
zakładam, że to forum jest bardziej sportowe niż nie :)
jak nawet decha 7 dni na rok, to inne dechy też są używane, rowery, i wszelkie inne takie sobie urządzenia również. ciało pracuje :)

no więc jeśli ciało pracowało, lubiło wysiłek, a charakter duszy kontuzjowanego sportowy jest, to rehabilitacja po operacji będzie szybsza niż standardowa ; dwa warunki:
*) nie przedobrzymy z rehabilitacja--> jest dobrze, więc dokładamy sobie ćwiczeń, wysiłku
**) jednak indywidualne predyspozycje do regeneracji

to wstęp, a teraz konkrety o mnie, może komuś się to przyda:
0. rower - codziennie 16km, ścianka wspinaczkowa 1-2 razy/tydz., bieganie 5 km - 1 raz/tydz; wakeboard w sezonie - 1-2 razy/tydz.; snowboard - 30-40 wyjeżdżonych dni na sezon; okazjonalnie trampoliny, slack line; praca siedząca 8h; prowadzenie samochodu tylko na wielkie zakupy i na wyjazdy.

1. zerwanie ACL przy skoku z kickera na wakeboardzie - 25 sierpnia 2018

2. po 7 dniach od wypadku, po punkcji kolana, siłowania w miękkiej ortezie (rower stacjonarny, wzmacnianie wszelakich mięśni nóg, głównie czworogłowego) plus inne ćwiczenia, żeby w ogóle psychicznie odżyć (kilka win wypitych przed deską snowboardową ...)

3. po 14 dniach od wypadku - rower poza siłownią :) (codziennie 16 km) w ortezie, po asfalcie, bez gwałtowanych hamowań, skrętów, za to z odcinkami pod górę + siłownia co drugi dzień

2. operacja 10 października 2018 (środa) - 6.5 tygodnia po wypadku

3. wyjście ze szpitala 12 października (piątek) - bez kul ! tylko w długiej ortezie z zegarem (regulacja przy kolanie); w dniu wypisu byłam w stanie obciążyć w 100% operowaną nogę, czyli stanąć tylko na niej! --> uwaga: nie miałam uszkodzonej rzepki ani łękotki, wszystkie płyny w dobrym stanie; tylko ścięgno sobie pękło (...)

4. pierwszy rehab - 5.5 dnia po operacji

5. teraz mijają mi 2 tygodnie rehabu - 2 razy/tydzień; na razie prowadzę sobie rehab profesjonalny z własnymi ćwiczeniami tak, aby ćwiczyć co 2 dzień (plus inne ćwiczenia - na mięśnie brzucha, ramion, przedramion, pleców) --> nie codziennie, bo z powodu "że jest dobrze" łatwo przeciążyć kolano, a wtedy zbierają się płyny i wszystko gorzej i wolniej się goi

6. mój ortopeda i rehabilitant (profil sportowy) zalecają do 2-3h chodzenia na 24h przez 4-6 tygodni po operacji --> wiem, ciężko wykonać ...; pozycja siedząca też obciąża kolano --> ja przez ostatnie 2 dni sobie pofologowałam (nawet samochód poprowadziłam), no i kolano lekko spuchło oraz pulsowało w nocy;

7. co do coolerów (schładzaczy) --> według najnowszych mi przekazanych wyników badań, tylko w przypadku przeciążenia, a nie standardowo należy używać - podobno leczy się lepiej w naturalnych warunkach, czyli bez kąpieli w jaccuzzi czy krioterapii co godzinę :)

W tym wszystkim trzeba pamiętać, że rehab jest długi i nie warto zmarnować tego czasu!
Bo chcemy jeździć na desce jak najdłużej się da :)!

Dlatego ja jestem za poświęceniem sezonu snowboardowego -> mój wypadek się wydarzył kilka dni przed tym, jak miałam kupować bilety na wyjazd (wszystko zaplanowane, rozpisane prawie co do dnia dni w puchu, dni w snowparku, dni restu ...) --> nie będzie sezonu, za to będzie następny, a w Hintertux lodowiec jest całoroczny :)

Jestem też za operacją, ponieważ w przeciwnym przypadku jeździsz z cykającą bombą w sobie, ciało staje się starsze w czasie niż młodsze --> jak ACL w końcu powie dość, to operacja i rehab może ci przebiegać gorzej za 5 -10 lat niż teraz; a na pewno nie lepiej, co najwyżej tak samo.

To na razie wszystko.

Jak nie napiszecie, odwal się ze swoim textem,
to jak coś się zmieni w postępach rehabu, w częstotliwościach, etc. to dam znać.

aGavi

Odpowiedz
 Wątek: Ból stop przy pierwszym zjeździe
__trebor

Ból stop przy pierwszym zjeździe2018-12-23 15:25
Witam, tak jak w temacie. Pojechałem na tydzień na deche i codziennie przy pierwszych zjazd bolały mnie stopy tak ze miałem ochotę jak najszybciej rozpiąć wiązania. Później jak jechałem dość szybko to ból ustępował ale jak zwalnianiem to powracał. W zeszłym roku jeździłem w tych samych butach ale na wypożyczonej desce, na ten sezon kupiłem nowa, deska flex 5 i wiązania tego samego modelu co deska o średnim flexie a buty mam miękkie. Czy buty też powinnienem mieć sztywniejsze czy może to za słaba rozgrzewka przed jazda?
 Odpowiedz
Forum: akcesoria i gadżety na stok
 Wątek: Zmiany na forum
michal
michal
Wypowiedzi: 418

Zmiany na forum2007-12-19 21:51
Witajcie,

Po wielu uwagach i konsultacjach podjęliśmy decyzję o reorganizacji działów forum dotyczących sprzętu snowboardowego.
Utworzyliśmy oddzielną kategorię "sprzęt snowboardowy" a w niej następujący układ działów:

1. Dotychczasowe forum "sprzęt" otrzymuje nazwę "co wybrać / kupić?"
To jest miejsce na pytanie z prośbą o poradę przy wyborze sprzętu.

2. Utworzyliśmy trzy nowe działy: "oceny i opinie - deski", "oceny i opinie - buty", "oceny i opinie - wiązania"
Tutaj jeden wątek musi dotyczyć konkretnego, jednego modelu. Tytuł wątku musi być określony następująco: "FIRMA / MODEL".
Wątki z innym nazewnictwem lub powtarzające się będą usuwane.

3. Dział "serwis sprzętu" oraz "ciuchy" (w tym kaski, gogle...) przenieśliśmy do kategorii "sprzęt snowboardowy"

4. Utworzyliśmy nowy dział "akcesoria i gadżety na stok"
Tutaj możecie pytać i pisać o dodatkowych akcesoriach np. kamerach, aparatach fotograficznych, kremach UV, odtwarzaczach mp3, piersiówkach i innych przedmiotach, które są Waszymi nieodłącznymi atrybutami na stoku.

Jesteśmy przekonani, że zmiany te przyczynią się by forum SNOWBOARD.PL było czytelniejsze, bardziej funkcjonalne i użyteczne.

ps: Komentowanie powyższych zmian możliwe jest w dziale "rozmowy Klubowiczów" - zapraszamy!

Pozdrawiamy, Redakcja SNOWBOARD.PL

[Modyfikowane: 2008-10-09 10:58]

Odpowiedz
 Wątek: Szybki Anon Figment
Wlodar.
Wlodar.
Wypowiedzi: 100

Szybki Anon Figment2008-12-11 15:57
Siema!
Czy ktos moglby mi udzielic odpowiedzi gdzie dostane szybke srebrna lustrzanke( silver mirror)do gogli anon figment i jaka jest mniej wiecej jej cena.
Pozdro!
 Odpowiedz
 Wątek: dyski 3d
kaliman5ma
Wypowiedzi: 3

dyski 3d2009-01-25 11:30
witam wszystkich serdecznie.czy ktoś wie może czy są takie dyski do wiązań w systemie 3d które pasują do wiązań firmy NITRO?????bo wiem napewno ze dyski 3d burtona nie pasują.

Odpowiedz
 Wątek: Praca magisterska - krotkie przyjemne badanie dla snowboardzistow:)
korsarzyk
Wypowiedzi: 5

Praca magisterska - krotkie przyjemne badanie dla snowboardzistow:)2009-02-05 15:47
Hej:) Jezeli macie chwilke - max 4/5 minut i jesli smigacie na snowboardzie to byloby milo gdybyscie wypelnili ta krutka ankietke na stronce - http://nkwd.edu.pl/piotrw/
Z gory dziekuje:)
 Odpowiedz
 Wątek: Bandana?
zolu
Wypowiedzi: 292

Bandana?2009-10-16 16:50
aaa znalazlem ten temat w innym dziale. skasowac; )

[Modyfikowane: 2009-10-16 17:00]

Odpowiedz
 Wątek: Kamera Analogowa.
paczek96
paczek96
Wypowiedzi: 36

Kamera Analogowa.2009-12-05 13:21
Nie widzialem watku w ktorym by bylo cos na ich temat a wiec zakladam wlasny.
Chodzi o to czy ktos wie jak sprawuje sie kamera analogowa na stoku ?
Oraz czy taka http://www.allegro.pl/item842005268_kamera_panason ic_nv_s88_okazja.html jest cos warta ?
Wiem powiecie ze stara i nic nie warta ale ja chce taka ze jak sie zepsuje zeby nie bylo jej szkoda ma ona sluzyc na jednym 10 dniowym wyjezdzie.
Pozdrawiam
Maciek
Ps:Przepraszam ale nie mam Polskich liter.
 Odpowiedz
Stron (627): [ «  <  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  >  » ]